Spotkanie z Tomaszem Terlikowskim w Lęborku

28. kwietnia w Domu Fatimskim przy kościele NMP Królowej Polski w Lęborku odbyło się spotkanie autorskie z redaktorem Tomaszem Terlikowskim. Tematem spotkania było życie Maksymiliana Marii Kolbego. Gospodarzem spotkania był lęborski Klub Gazety Polskiej.

Tomasz Piotr Terlikowski (ur. 10 września 1974) – polski dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki, redaktor naczelny Telewizji Republika.  Pracował w „Newsweeku”, Radiu Plus, redakcji katolickiej TVP („Między ziemią a niebem”), dzienniku „Życie” (2004), tygodniku „Ozon” (2005–2006), gdzie był zastępcą redaktora naczelnego, dzienniku „Rzeczpospolita” (do 2008) i tygodniku „Wprost” (2008–2009). Od września 2009 do 2015 był szefem zarządu wydawnictwa „Fronda”. Prowadzi też rozmowy w PR1 (Śniadanie bez polityki) i współpracował z Popołudniem Radia TOK FM.

W trakcie spotkania nasz gość, w bardzo ciekawy sposób, opowiadał o życiu Maksymiliana Kolbego, o kolejach losu, które zaprowadziły go do świętości. Prelekcja redaktora Terlikowskiego zgromadziła około 30 osób, którym serdecznie dziękujemy za przybycie.

Niemiłym akcentem spotkania było pojawienie się kilku osób protestujących przeciwko obecności red. Terlikowskiego w Lęborku. Ich skandaliczne zachowanie związane było z nieugiętą postawą naszego gościa w kwestii obrony życia poczętego. Na szczęście całe zajście skończyło się jedynie wymianą słów, a niewielka grupka niejasnej proweniencji osób zniknęła tak samo szybko jak się pojawiła.

Kategorie Bez kategorii