Prokuratura Regionalna w Szczecinie złożyła wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu


Prowadzone od ponad roku postępowanie w sprawie korupcji w  Specjalistycznym Szpitalu w Zdunowie ma swój finał. Jest już postanowienie o przedstawieniu zarzutów. W związku z tym, jak poinformowała Prokuratura Krajowa, Prokuratura Regionalna w Szczecinie złożyła wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu, który w czasie zdarzeń będących w kręgu zainteresowania śledczych pełnił funkcję ordynatora Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej szpitala w Zdunowie oraz kierował placówką.   

                        
Chodzi o zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub członków ich rodzin w latach 2006, 2009 i 2012, które prokuratura zamierza przedstawić marszałkowi Grodzkiemu, co nie będzie możliwe bez wcześniejszego uchylenia senatorskiego immunitetu. Wniosek trafił już do kancelarii Senatu RP, więc teraz kuriozalnie od marszałka Grodzkiego zależy czy odbędzie się głosowanie izby wyższej w jego sprawie, a jeśli nawet tak, to  nietrudno się domyślić, że raczej nie za bardzo można liczyć na poparcie Senatu dla wniosku prokuratury, kiedy opozycja stanowi w izbie większość.              

Marszałek Grodzki od początku doniesień medialnych w sprawie korupcji w szczecińskim szpitalu zaprzeczał zarzutom traktując akcję w kategoriach nagonki politycznej i abstrahując już od tego kto ma rację, bo ustaleniem tego ponad wszelką wątpliwość, zajmie się być może sąd, jeśli oczywiście senator, który twierdzi, że jest niewinny zachowa się honorowo i sam zrzeknie się immunitetu, to ciekawe jest to, że ciągnąca się od dawna sprawa przybrała taki obrót akurat w chwili kiedy jest medialna nagonka na polityków PiS i ich ulubieńca prezesa Orlenu Obajtka.            

Jak czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej wniosek o uchylenie immunitetu dotyczy ,,podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych”, które jak wynika z ustaleń śledczych Tomasz Grodzki miał przyjąć ,,w postaci pieniędzy w złotówkach i dolarach – wysokości od 1500 do 7000 zł”, a ,,w zamian zobowiązywał się do osobistego przeprowadzenia operacji lub ich szybkiego wykonania, a także do zapewnienia dobrej opieki lekarskiej”. 

Więcej na stronie:    https://www.google.pl/amp/s/www.rmf24.pl/fakty/polska/newsamp-prokuratura-chce-stawiac-zarzuty-grodzkiemu-wniosek-o-uchyle,nId,5122342?espv=1

Opracowanie BC 
Źródło:    

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz