„Polskie sądownictwo: spór o władzę czy o Rzeczpospolitą?” – debata w Olsztynie w Książnicy Polskiej 20 stycznia o godz. 18.00. Wstęp wolny

Redakcja olsztyńskiego miesięcznika „Debata” organizuje dyskusję na temat polskiego sądownictwa. Debata odbędzie się w Książnicy Polskiej w Olsztynie, pl. Jana Pawła II 2/3, Sala Literacka na I piętrze. Za redakcją „Debaty” publikujemy cały tekst zaproszenia skierowanego do wszystkich mieszkańców Olsztyna i nie tylko.
Temperatura sporu o polskie sądownictwo przekroczyła wszelkie granice rozsądku.

Choć sprawa dotyka fundamentów ustrojowych państwa, w toczącym się sporze nie widać światełka w tunelu. Budowanie kompromisu poprzez demokratyczną debatę przestało działać. Zastąpił ją spór o władzę i dominację. Jego skutki zaczęły zagrażać interesom milionów Polaków.

Każda próba poszukiwania sposobów wyjścia z tej sytuacji wydaje się zadaniem karkołomnym, ale koniecznym. Stąd nasze zaproszenie do wspólnej rozmowy.

Czytaj dalej na http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/polska/7043-zapraszamy-na-debate-pt-polskie-sadownictwo-spor-o-wladze-czy-o-rzeczpospolita-najnowsze-slajd-kafelek.html

Źródło: debata.olsztyn.pl

Dodaj komentarz