Piszą o naszej inicjatywie stworzenia ustawy antykorupcyjnej

Zdjęcie: Mariusz Korzus / Superexpress

SUPEREXPRESS:  Sędziowie i politycy badani wariografem?!

Poniżej fragment wywiadu dla SE:

(…) W Polsce korupcja zwyciężyła. Jedynym ratunkiem na przywrócenie uczciwości jest przebadanie wszystkich sędziów i polityków na wykrywaczu kłamstw. Uczciwi ludzie nie mają się czego bać. Dzięki tym badaniom Polacy wreszcie będą mogli mieć zaufanie do sędziów i polityków. Wiedzieli by, że to ludzie uczciwi, którzy nie są też przez nikogo szantażowani. A tak? Nie wiemy, który sędzia czy polityk jest „naciskany”, bo bierze łapówki, czy też ktoś ma jego kompromitujące zdjęcia, którymi może go szantażować – mówi doktor Grzegorz Baciński historyk i wykładowca na wyższych uczelniach w rozmowie z „Super Expressem”.

Paweł Milla z Bydgoszczy i Grzegorz Baciński z Torunia uważają, że z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski, jedynym bezpiecznikiem, dzięki któremu będziemy mogli czuć się bezpiecznie, jest to, że warunkiem kandydowania na stanowisko publiczne, np. posła, senatora ( rzecz dotyczy innych, np. wojewodów, szefów urzędów, itp.) jest badanie wariograficzne, by uniknąć groźby ewentualnego szantażu skorumpowanych ludzi.

Byli działacze NZS chcą, aby obowiązkowemu badaniu antykorupcyjnemu poddani byli również wszyscy najważniejsi doradcy, jakich zawsze mnóstwo przy każdym ministerstwie, bo wtedy dopiero można wyeliminować patologię, jaką wnoszą skorumpowani lobbyści, powiązani z różnymi mafiami gospodarczymi. (…)Koszty wprowadzenia takiej ustawy w życie nie byłyby duże, a najważniejsze, że metoda jest pewna i sprawdzona od dziesiątków lat.

– Sama Petycja Antykorupcyjna jest apolityczna i dotyczy przyszłości, bo gdyby postulowana cała ustawa antykorupcyjna weszła kiedyś w życie, to tanim kosztem zostałyby wyeliminowane różne patologie, a społeczeństwo mogłoby wybierać rzeczywiście spośród mądrych i uczciwych kandydatów do władz – niezależnie od ich opcji politycznej, o czym można przeczytać na stronie www.stowarzyszenierkw.org – mówi naszemu dziennikarzowi Paweł Milla.

źródło:

https://www.se.pl/torun/sedziowie-i-politycy-badani-wariografem-kontrowersyjny-pomysl-dzialaczy-z-torunia-i-regionu-aa-s6xC-Wqa9-sjry.html

Kurier Wnet – gazeta niecodzienna, w kwietniowym numerze miesięcznika wydrukowano informację o naszej inicjatywie z rozszerzonym komentarzem:

K U R I E R W N E T – GAZETA NIECODZIENNA

Memorandum antykorupcyjne Ruchu Kontroli Wyborów-Ruchu Kontroli Władzy znajduje się na s. 11 kwietniowego „Śląskiego Kuriera WNET” nr 82/2021.:

oraz na portalu internetowym WNET.FM / Kurier Wnet:

https://wnet.fm/kurier/mozemy-doprowadzic-do-wyboru-wylacznie-uczciwych-politykow-stowarzyszenie-rkw-rkw-slaski-kurier-wnet-82-2021/

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz