Krzysztof Bosak vs Daniel Obajtek. Groteska

Autor: janksero

Przypadkiem trafiłem dziś na wystąpienie znanego polskiego ekonomisty i sprawdzonego menadżera gospodarczego Krzysztofa Bosaka , będące tyradą przeciwko działaniom prezesa Orlenu Daniela Obajtka i projektowi połączenia Orlenu z Lotosem.

Przypominam, pod ręką prezesa Obajtka, zyskowność roczna Orlenu w stosunku do lat zarządzania przez PO, zwiększyła się o ok 600 % / nie mylić z przychodem lub obrotem /

Ponieważ przez więcej niż dziesięć lat prowadziłem samodzielną działalność gospodarczą, a to jednak pewna praktyczna szkoła ekonomii, pewne kwestie gospodarcze i ekonomiczne nieco mnie interesują. Więc z początku tyradę znanego ekonomisty K. Bosaka chciałem wysłuchać w całości.

Niestety, nie dałem rady. Choć całe wystąpienie było prowadzone wartko, z nadzwyczajną gestykulacją i pewnością siebie, jak przystało na doświadczonego w dziedzinie ekonomii i zarządzania mistrza, ale tak przemądrzałe i z taką ilością głupstw, że w pewnym momencie odpuściłem.

Ścieżka zawodowa prezesa Obajtka jest piękna i pełna sukcesów. Bardzo lubię tą postać. Od operatora maszyn jako młody człowiek po maturze, poprzez edukację i praktykę, przez stanowisko dyrektora w firmie, także kilka kadencji burmistrza, po szczeble rządowych stanowisk menadżerskich, wszystko z pięknymi wynikami.

Po prostu jest osobowością z pewnym niezwyczajnym talentem, ma to „coś”, jakiś dar od Pana Boga do zarządzania, poparty uczciwością i charakterem. Bardzo mocny  punkt w puli ludzi strony rządowej.

A tutaj wychodzi inny znany ekonomista i menadżer Krzysztof Bosak, który osobiście nie poprowadził nigdy nawet kiosku z pamiątkami, do dziś właściwie nikt nie może dociec, na czyim przez długie lata jako dorosły był utrzymaniu, mam nadzieję że nie rodziców albo dziadków. Lecz jego pewność siebie i dezynwoltura w rozważaniu polskich spraw ekonomicznych jest imponująca :).

Czyste błazeństwo. Przypomniał mi się wierszyk M. Konopnickiej, o Stefku Burczymusze. „ O większego trudno zucha, jak był Stefek Burczymucha…itd”. Występ Bosaka: 

Przez chwilę zastanawiałem się, skąd to błazeńskie, pełne gestykulacji wystąpienie. I chyba wiem. Nigdy nie miałem wątpliwości, że tak jak kiedyś Kukiz 15, tak i Konfederacja powstała by w kluczowych momentach popierać interesy PO / co nie znaczy, że tam i tu  wszyscy niżej niż „szefostwo” byli lub są tego świadomi /. Oczywiście z kołowaniem i odgrywaniem „niezależnej siły” na rynku ugrupowań politycznych.

A kilka dni temu i pani Dulkiewicz z ferajną, w tym Janusz Lewandowski, jeden z grabarzy polskiej gospodarki, mieli bliźniacze wystąpienie pod gołym niebem (Pisaliśmy o tym [TUTAJ] – red.). Przedstawiając także czarne scenariusze związane z fuzją Orlenu i Lotosu, chociaż kiedyś Platforma nic nie miała przeciw  odsprzedaży „Lotosu”  Rosjanom / pewno jakiemuś ruskiemu oligarsze, w myśl idei Janusza Korwina-Mikke  , że „wszystko powinno być prywatne” :). w domyśle, „niechby” i rosyjskie /.

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle – blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Dodaj komentarz