Onet – dziennikarstwo jak psu z du*y

Opublikować niewłaściwy materiał przez przypadek, to jedno. Drugie, to że redakcje z milionowymi nakładami (odsłonami) nie mają prawa publikować niepotwierdzonych informacji. Ale der Onet jest jeszcze lepszy – posiadał informacje prawdziwe, ale i tak opublikował kłamstwa.

Zaczęło się od defetystycznych wieści, jakoby polskie F-16 to były buble. Koresponduje to z wybrzydzaniem na cenę i jakość nowo zakupionych F-35 – ciekawa koincydencja o żółtawo-brązowym zabarwieniu, charakterystycznym dla ruskich onuc.

Dwa samoloty bojowe F-16 zostały skasowane, a wiele jest wykorzystywanych jako dawcy części do innych maszyn – donoszą źródła Onetu. Według naszych informacji zdolna do lotu jest niewielka liczba myśliwców. Ministerstwo Obrony Narodowej chwali się wysoką realizacją planów lotu, ale na pytania o skasowane F-16 i liczbę maszyn zdolnych do latania nie odpowiada.

Panie redaktorze [chodzi o Marcina Wyrwała – red], kogo Pan próbuje oszukać? Oto Pańskie pytanie i nasza odpowiedź. Kiedy zamieści Pan nasze sprostowanie i przeprosi za wprowadzenie czytelników w błąd?

Wojsko nie skasowało żadnego samolotu F-16. Zarzuty zawarte w tekście portalu @onetpl to #FakeNews. Siły Powietrzne posiadają 48 samolotów F-16 Block 52+.

Następny mądry inaczej, to słynny reformator Kościoła (to ten gość, którego będą sądziły na sądzie ostatecznym świnie) i oczywiście wielki celebrysiowy redachtor, wielki jak z koziej, wiadomo co, trąba.

Wartość kontraktu na F-35 z Lockheed Martin wynosi 17.7 mld zł. Za sztukę płacimy ponad 550 mln zł. I to bez offsetu, bez infrastruktury. W jednej z ostatnich dużych transakcji (między LM a duńskim rządem) cena za sztukę, po negocjacjach, wyniosła ok. 345 mln zł. #DuńskaCena#F35

Prosimy nie wprowadzać w błąd. 4,6 mld USD czyli wartość kontraktu obejmuje oprócz samolotów, http://m.in . szkolenia, wsparcie logistyczne i symulatory. Koszt jednego samolotu to ok. 87 mln USD. Podobną cenę płacą wszystkie państwa kupujące F-35 z tegorocznej serii  …

Należy przy tym dodać, że niska cena za samoloty dla Danii wynika z faktu, iż Duńczycy brali udział w programie konstrukcji F-35 Joint Strike Fighter, czego już nie wiedział, albo „zapomniał” dodać wesoły Szymek w swoim komentarzu.

EB

Dodaj komentarz