Oficjalne dane – na koronawirusa zmarło w Polsce 200 osób

MAMY OFICJALNE PISMO Z MINISTERSTWA ZDROWIA!!!
NA COVID-19 BEZ CHORÓB WSPÓŁISTNIEJĄCYCH ZMARŁO W POLSCE 200 OSÓB!
Tak, nie przesłyszałeś się DWIEŚCIE OSÓB!

Oto oficjalny tekst pisma z Ministerstwa Zdrowia:
„Szanowna Pani,
W nawiązaniu do wniosku z dnia 19 maja 2020 r. o udostępnienie informacji publicznej w trybie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429), uprzejmie przekazuję poniższe.
Do dnia 19 maja br. z powodu COVID-19 bez chorób współistniejących zmarło w Polsce 200 osób”.

W oficjalnym piśmie ministerstwa zdrowia z 29 maja, podpisanym przez dyrektor Justynę Mieszalską, czytamy, że do 19 maja w Polsce z powodu COVID-19 – bez chorób współistniejących – zmarło 200 osób. Dodatkowe informacje znajdujemy w piśmie zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego z 27 maja: średnia wieku osób zmarłych z pozytywnym testem na koronawirusa (zarówno z chorobami współistniejącymi, jak i bez nich) wyniosła ogółem 75,5 lat.

W związku z tymi danymi konieczne jest zadanie pytania, czy naprawdę mamy do czynienia z epidemią, która wymagała tak radykalnych reakcji rządu? I czy przypadkiem nie będzie więcej ofiar „terapii” niż samej „choroby”? – te pytania pojawiają się dzisiaj regularnie.

Oprac.EB