Młodzieżówki Korwina i partii RAZEM – razem!

Partia Korwin słynie z haseł o bardzo niskich podatkach, zaś co najmniej komunizująca partia Razem chce bardzo wysokich podatków. Niemałym zaskoczeniem jest więc spotkanie, którym pochwaliły się podkarpackie młodzieżówki obu partii. 

Spodziewajcie się czegoś dużego – zapowiedzieli lakonicznie reprezentanci skrajnej lewicy. Korwinowcy na swoim facebooku napisali dużo więcej. Że chodzi o projekt, „który może otworzyć nowy rozdział w rozwoju struktur organizacji pozarządowych, zrzeszających młodych obywateli”. „Liczymy na owocną współpracę by głos młodych aktywistów i społeczników w końcu został usłyszany” – zapowiedzieli. 
Jako, że jest to nowomowa pierwszej wody, spróbowaliśmy wyjaśnić, co to znaczy. W kilka chwil udało się wygooglać nr telefonu do prezesa korwinowskiej młodzieżówki w okręgu 23 Kacpra Guzika. W uprzejmej rozmowie powiedział nam, że spotkanie było dużo szersze, zaproszone miały być wszystkie młodzieżówki partyjne. Chociaż sam nie uczestniczył w spotkaniu, jako uczestników wymienił Młodych Nowoczesnych, Młodych Socjaldemokratów oraz młodzieżówkę PSL-u. 
Młodzi dla Wolności byli jedyną młodzieżówką związaną z Konfederacją, która uczestniczyła w spotkaniu – stronnictwa narodowców i Grzegorza Brauna – takich młodzieżówek mają nie posiadać. Rozmówca nie słyszał, by na spotkaniu pojawił się jakiś młody sympatyk PiS-u. 

„Było wspólnie ustalone, żeby charakteru spotkania nie ujawniać. Jednak nie zdradzę żadnej tajemnicy, jeśli powiem, że w pierwszym tygodniu sierpnia jest zaplanowane kolejne robocze spotkanie. Wówczas będziemy mogli coś ujawnić – zapowiedział Kacper Guzik. – Nie jest to projekt stricte polityczny. Zdecydowanie nie jest sprzeczny z naszą deklaracją ideową”. 

Spodziewajcie się czegoś dużego 💪🏻💪🏻🔥🔥

Publiée par Młodzi Razem Podkarpackie sur Jeudi 23 juillet 2020

#Ponadpodziałami #MłodePokolenie W zeszły czwartek tj. 23 lipca, odbyło się spotkanie przedstawicieli rzeszowskich…

Publiée par Młodzi dla Wolności – Rzeszów sur Lundi 27 juillet 2020

oprac. Christopheros

Dodaj komentarz