Łódź nie otrzyma unijnych dotacji – winni są urzędnicy, którzy nie potrafili odpowiednio ocenić stanu technicznego kamienic

Autor: Konrad Marcinczak

Urząd Miasta musiał odstąpić od podpisanych z Urzędem Marszałkowskim umów, gdyż podczas przygotowywania się do inwestycji okazało się, że nie da się ich zrealizować.

Wszystko przez błędy urzędników, którzy przygotowali projekty opierając się na nieaktualnych danych. Te dotyczyły stanu technicznego kamienic.

Projekt przygotowywany był kilka lat temu. W tym czasie stan kamienic, w których miały być wymieniane piece uległ znacznemu pogorszeniu. Aby można było zainstalować w nich centralne ogrzewanie, najpierw trzeba byłoby przeprowadzić gruntowne remonty, m.in. wymianę stropów.

Sytuacja dotyczy zostali mieszkańców 64 kamienic w centrum Łodzi. Opozycja w Radzie Miejskiej domaga się wyciągnięcia konsekwencji wobec urzędników, którzy przygotowali błędne projekty. Zwłaszcza, że nie wiadomo, czy będą kolejne edycje konkursu wniosków o dofinansowanie wymiany pieców na ogrzewanie ekologiczne.

Walka ze smogiem to jeden z najistotniejszych bieżących problemów w mieście. Rocznie w Łodzi na wymianę tak zwanych kopciuchów wydawane są 4 miliony złotych.


To nie jedyna fuszera łódzkich urzędników – przypominamy wczasy za 60 mln zł

Dofinansowanie rewitalizacji Śródmieścia Łodzi skreślone

  • 2012-05-23

Projekt rewitalizacji Śródmieścia Łodzi został wykreślony przez Zarząd Województwa Łódzkiego z tzw. wykazu projektów indykatywnych. Marcin Masłowski, zastępca rzecznika prezydenta Łodzi mówi, że wykreślenie z listy oznacza koniec tego projektu. Planowane jest złożenie nowego wniosku z nowym projektem.

W środę radni z Komisji Gospodarki Mieszkaniowej pytali wiceprezydenta Radosława Stępnia jak doszło do tego, że Łodzi przepadło 60 mln zł unijnej dotacji na rewitalizację śródmieścia. Wniosek złożony przez Łódź 15 listopada 2011 r. był niepełny. W lutym 2012 roku należało uzupełnić go w ciągu 10 dni. Niestety urzędnik za to odpowiedzialny przebywał na urlopie za granicą.

oprac. Christopheros

Dodaj komentarz