Inżynier ds. kanalizacji: Warszawę trzeba zdezynfekować – 30% lub L

– To, co wybijało ze studzienek, to gołym okiem było widać, że to nie jest woda, tylko jakieś szare, brunatne medium, śmierdzące na dodatek okropnie – mówił na antenie Polskiego Radia 24 ekspert ds. kanalizacji inż. Janusz Waś. – Tym zostało oblane wszystko – ludzie, samochody, rowerzyści, autobusy itp, itd. Na dobrą sprawę należałoby po tym zdezynfekować całe miasto albo przynajmniej je opłukać czystym deszczem, ponieważ wszędzie wlazły te bakterie, które normalnie w ściekach bytują. 

Warszawski ratusz kierowany przez Rafała Trzaskowskiego w marcu 2019 roku podpisał umowę na budowę centralnego systemu zarządzania siecią kanalizacji ogólnospławnej. Inżynier zapytany o kosztującą ponad 61 mln zł inwestycję, ocenił: 
– Wyłudzanie pieniędzy: zapłacę i mogę powiedzieć, że mam czyste sumienie, że tyle zrobiłem, tyle pieniędzy się wydało. 

I tłumaczy, dlaczego inwestycja, którą ma zrealizować niemiecki Institut für technisch-wissenschaftliche Hydrologie Gmbh, jest marnowaniem pieniędzy: 
– Jeżeli się w rurę nie mieści, to co to pomoże? To informacja dla skazańca na jakiej sznurze zawiśnie. System teleinformatyczny nie oczyści tych kanałów w okresie, kiedy deszcz nie pada. Co te informacje tutaj dadzą? 

Dodaj komentarz