I znów „gęby władzy” bez „masoneczek” na otwarciu fragmentu drogi S5 Bydgoszcz – Poznań.

W poniedziałek GDDKiA udostępniła do użytku przedostatni 18-kilometrowy odcinek Żnin Północ-Szubin Północ. Na odcinku tym jeszcze trwają prace wykończeniowe, więc jest ograniczenie do 70 km/h, ale najważniejsze, że są całkowicie przejezdne obie jezdnie. Możemy więc już S 5 jechać od Poznania do Szubina bezpiecznie w jednym ciągu ponad 130 km. Do zakończenia budowy całego odcinak Bydgoszcz – Poznań pozostaje nam czekać jeszcze rok, aż zostanie oddany do użytku fragment Szubin – Białe Błota (obwodnica Bydgoszczy).

GDDKiA

Tradycyjnie już przy oddawaniu do użytku każdego nowego odcinka dróg w Polsce mamy występy przed kamerami ludzi aktualnej władzy. Prawie każdy lokalny poseł musi cokolwiek powiedzieć, bo wówczas jest szansa, że jego „gęba” zaistnieje w mediach, co jest najwyższym celem. Przy otwieraniu każdego odcinka gadają to samo i tak samo głupio: że to „ważna dla regionu droga” itp. Wczoraj mieli trochę utrudnienie, bo wszyscy stojący w szpalerze władzy musieli mieć ‚masoneczki’, więc koniecznie musieli cokolwiek powiedzieć, by je na chwilę zdjąć i pokazać „swoją gębę” w pełnej krasie PRu. O ile poseł Król z racji komisji, w której zasiada w sejmie, jeszcze w tej sprawie jest akceptowalny, to co tam robiła „gęba” posła Latosa? – lekarza, szefa komisji zdrowia i człowieka walczącego ze społecznymi projektami chcącymi ograniczyć bezkarność i głupotę w ilości szczepień, jakimi są faszerowani Polacy.

Oczywiście nie ma szans na obiektywizm w mediach należących do aktualnie panującej władzy, bo pokazanie w nich kilku właściwych polityków na drodze jest ważniejsze, niż choćby pokazanie na drogach w Warszawie 70 tysięcy niewłaściwych rolników protestujących przeciw głupocie władzy.

Za rok nastąpi oddanie kolejnego odcinka drogi S5, więc…znów usłyszymy te same przemowy. A może by tak w mediach dziennikarze przestali ich lansować, informując o otwarciu i dając zdjęcia samej drogi? Ewentualnie całą tą śmieszną ekipę pokazać od tyłu, a najlepiej wcale, jak w komunikacie GDDKiA czy chociażby w tej mojej informacji.

JUM

Get involved!

Comments

No comments yet