Hejterska strona wymierzona w prezydenta Opola. Adminem radny z PO

„Ośmiornica Wiśniewskiego” to hejterska strona, która od lat atakuje Arkadiusza Wiśniewskiego, prezydenta Opola. Po piątkowej awarii oprogramowania Facebooka strona zniknęła z sieci.

Radny Pospieszynski z PO, jeden z administratorów hejtetskiej strony „Ośmiornica Wiśniewskiego” zwykł ustawiać się w roli moralizatora i rycerza walki z internetowym hejtem oraz mową nienawiści. Uchwały w tej sprawie składał…

Efektem usuniętego już błędu na Facebooku, była możliwość sprawdzenia danych osób, które prowadzą poszczególne strony na Facebooku.

Jednak jak ustalili reporterzy TVP3 Opole – jednym z administratorów „Ośmiornicy Wiśniewskiego” był Przemysław Pospieszyński, miejski radny i rzecznik opolskiej Platformy Obywatelskiej.

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski w oświadczeniu opublikowanym na portalu społecznościowym pisze o wskazaniu do złożenia rezygnacji przez Przemysława Pospieszyńskiego z mandatu radnego Opola. Domaga się również wyjaśnień od Platformy Obywatelskiej.

Byłem jednym z redaktorów, ale nie byłem wtedy radnym. Oświadczenie Przemysława Pospieszyńskiego w sprawie strony Ośmiornica Wiśniewskiego

„Byłem jednym z redaktorów, ale nie byłem wtedy radnym”. tłumaczy się Przemysław Pospieszyński w sprawie strony „Ośmiornica Wiśniewskiego”

Radny PO Przemysław Pospieszyński adminem strony hejtującej prezydenta Opola?

Prezydent Opola w internecie odniósł się do informacji o tym, że jedną z osób współprowadzących facebookowy profil „Ośmiornica Wiśniewskiego”, hejtujący działalność urzędującego prezydenta jest Przemysław Pospieszyński, opolski radny Platformy Obywatelskiej, rzecznik tej partii w Opolu.

Przyglądamy się sprawie…

Źródła:
1. Mateusz Magdziarz
2. Radio Opole
3. TVP Opole

Get involved!

Comments

No comments yet