Czy Sławomir Nowak działał pod kryszą Donalda Tuska?


W sprawie Sławomira Nowaka zatrzmani zostali Dariusz K. były prezes PKN Orlen, Leszek K. były tamtejszy szef marketingu oraz Wojciech T. członek zarządów spółek energetycznych. Mieli oni dać Nowakowi pieniądze za to, by otrzymać te stanowiska. 


Sławomir Nowak był szefem gabinetu politycznego premiera Donalda Tuska, a prezes największej spółki  skarbu państwa również podlegał premierowi Tuskowi. Zresztą takimi kontaktami Dariusz K. pochwalił się i dał nagrać na taśmach ujawnionych przez Wprost: „Jak była ta kampania 2011 r. i oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł PiS napier****. No i jest ta impreza w Focusie, już wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykam i on: Teraz, k***a, to paliwo może być nawet i po 7 zł”). 


Według red. Michała Rachonia oznacza to, że albo „premier Donald Tusk nie zdawał sobie sprawy z tego, że jego najbliżsi współpracownik uczynił sobie z autorytetu Donalda Tuska źródło przestępczego procederu – ale w to trudno uwierzyć, bo Donald Tusk był człowiekiem, który kontrolował i bezwzględnie realizował swoje interesy wobec zaplecza politycznego; albo jest druga możliwość: że Donald Tusk akceptował działania podejmowane przez Sławomira Nowaka, a to świadczyłoby o współodpowiedzialności. A afera, w której do tej pory główną postacią był Sławomir Nowak, w istocie jest aferą dużo poważniejszą”.

Systemowa afera Donalda Tuska

Systemowa afera Donalda Tuska #Jedziemy#wieszwięcej#wieszwięcej: https://tvp.info/50095726/slawomir-nowak-donald-tusk-afera-platforma-obywatelska-pkn-orlen-zarzuty-areszt-ukrainie-warszawa-prokuratura-okregowa-wieszwiecej

Publiée par tvp.info sur Mardi 29 septembre 2020

Sławomir Nowak – zgniłe jajo Platformy

„Pewnym nieszczęściem dla Sławomira Nowaka będzie to, że on w takich oparach domniemań, rzekomych win będzie funkcjonował przez wiele lat. To dla służb wygodne, bo a nuż widelec załamie się w takim areszcie i aby z niego wyjść, będzie w stanie obciążyć każdego człowieka. Nawet bez związku z jego rzekomymi przewinami” – powiedział portalowi TVP.info poseł KO Marek Poncyljusz.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapytany o Nowaka, po chwili namysłu odpowiedział: „Nie znam sprawy. – Wziąwszy w tym miejscu głęboki oddech, kontynuował: – Mimo takich a nie innych realiów życia wierzę w niezależność sądownictwa; będziemy mogli wydać opinię, jak orzeknie niezawisły sąd.

Chritopheros

Get involved!

Comments

No comments yet