Rzymskokatolicka Parafia św. Mikołaja w Kopernikach zbiera na pomoc mieszkańcom z Morowa

Ks Damian Jurczak – proboszcz parafii św. Mikołaja w Kopernikach zwraca się do swoich parafian o pomoc w zbiórce dla ofiar powodzi z Morowa. I my się przyłączamy i posta rozgłaszamy.

Kochani!

Jako Proboszczowi naszej Parafii, już po raz kolejny przychodzi mi prosić o wsparcie. Rok temu wydarzyła się tragedia w Nadziejowie – gdzie płonął dom wielorodzinny. Przejęci tym wydarzeniem otworzyliśmy nasze serca i pomogliśmy finansowo i nie tylko – na ile każdy z nas umiał. Pieniądze zostały rozdysponowane wśród poszkodowanych rodzin.

Na pewno słyszeliśmy, albo nawet oglądaliśmy zdjęcia i filmiki z wczorajszej tragedii, która dotknęła między innymi naszych parafian z Morowa. Z powodu ulewnych deszczów zostało podtopionych wiele gospodarstw, zniszczone zostało mienie, a także ucierpiały na tym zwierzęta. I w tym przypadku nie chcemy pozostać obojętni. Dlatego proszę, błagam, zaklinam… Jak tylko możecie fizycznie i finansowo wesprzyjmy poszkodowanych mieszkańców Morowa.

Dziękuję już tym, którzy udzielali się w zabezpieczaniu i oczyszczaniu posesji: naszym strażakom i strażaczkom, indywidualnym osobom z sąsiednich miejscowości za wielkie serce i pomoc. Jednocześnie, w porozumieniu z Radą Parafialną, ogłaszam kolektę specjalną na pomoc poszkodowanym w Morowie 13 września. Na każdej mszy, to co zbierzemy do koszyczka, zostanie przekazane na pomoc tym, którzy ucierpieli.Jeżeli ktoś chciałby dokonać wpłaty na konto, to można zrobić to na podany poniżej numer z dopiskiem: Dla poszkodowanych z Morowa.Numer konta: 39 8872 1026 0031 5172 2000 0040

(Dominikowi dziękuję za aktywną pomoc w Morowie i wykonanie plakatu)

źródło: https://www.facebook.com/groups/230269537066708