W Gorzowie już wkrótce pierwszy w Polsce obywatelski magazyn młodzieżowy

,,Lubisz pisać? Chcesz pokazać punkt widzenia młodych. Wyślij swój tekst do Młodego Obywatela”, tak Stowarzyszenie NOVUM z Gorzowa zachęca na Facebooku lubuską młodzież do wzięcia udziału w swoim najnowszym projekcie.             

Trwa jeszcze rekrutacja do jedynego takiego pisma w Polsce. Wydawnictwo ,,Młody Obywatel”, to nowa inicjatywa gorzowskiego Stowarzyszenia na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM w przypadku, którego łatwiej jest wymienić to czym się ono jeszcze nie zajmuje.                

Pierwszy numer czasopisma tworzonego przez młodych lubuszan będzie wydany w ilości 500 egzemplarzy i ma się pojawić już we wrześniu. Jego kolportaż przewidziany jest w galeriach handlowych i innych licznie odwiedzanych miejscach publicznych Gorzowa i Zielonej Góry. Do końca roku planowane jest wydanie łącznie 1000 egzemplarzy magazynu.                     

Stowarzyszenie NOVUM postanowiło w ten sposób dopuścić lokalną młodzież do głosu i to w sprawach nie tylko ważnych dla niej. Każdy lubuszanin, który nie ukończył 35 lat może przysyłać swoje teksty dotyczące spraw społecznych, obywatelskich, kultury, ekologii czy też sportu na adres: redakcja.mlodyobywatel@gmail.com.              

Jak czytamy w portalu miedzyrzecz.biz: ,,Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Lubuskiego w ramach Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych”.         

To może być nie tylko świeże spojrzenie na wiele codziennych obywatelskich spraw, ale również wylęgarnia dziennikarskich talentów.             

Więcej na stronie: https://stowarzyszenienovum.wordpress.com/o-nas/

Opracowanie BC 
Na podstawie miedzyrzecz.bizhttps://miedzyrzecz.biz/aktualnosci/miedzyrzecz-powstaje-pierwszy-numer-mlodego-obywatela-mlodzi-lubuszanie-moga-wysylac-swoje-teksty/

Obraz: Obraz Free-Photos z Pixabay

https://stowarzyszenienovum.wordpress.com/  

Get involved!

Comments

No comments yet