Piekary Śląskie – Piknik Bezpieczeństwa – 26 września

graf.: Fundacja „GROT”

W sobotę, 26 września Fundacja Grot oraz Miasto Piekary Śląskie zapraszają wszystkich mieszkańców na Piknik Bezpieczeństwa. W programie prezentacje sprzętu i pojazdów militarnych oraz wyposażenia służb ratowniczych, a także liczne atrakcje dla dzieci. Do zobaczenia pod Kopcem Wyzwolenia w godzinach 13.00 – 17.00.

Plac Pod Kopcem zamieni się w teren Pikniku Bezpieczeństwa! Impreza będzie podzielona na dwie strefy: militarną i bezpieczeństwa. Czekają na Was między innymi pojazdy wojskowe, samochody służb ratowniczych, strzelnica, prezentacja wyposażenia sił zbrojnych, służb mundurowych i ratowniczych. Atrakcje dla dzieci i młodzieży.

graf.: Fundacja „GROT”

Na Pikniku pojawi się team airsoftowy ARMA – będzie to świetna okazja do rozmów i wspólnych zdjęć. W czasie naszego wydarzenia na własnej skórze będziecie mogli przekonać się, co się dzieje podczas… dachowania. Przedstawiciele WORD Katowice przybliżą też zasady bezpiecznej jazdy samochodem. W Strefie Bezpieczeństwa na naszym pikniku pojawi się również Straż Więzienna, którą będą reprezentować funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Bytomiu. Zobaczycie nie tylko wyposażenie, ale również ich pojazdy. Wśród Partnerów wydarzenia w Strefie Bezpieczeństwa nie może zabraknąć piekarskich Policjantów. Będzie okazja do rozmowy, jak i obejrzenia sprzętu czy pojazdów.

graf: UM Piekary Śląskie

Odwiedzajcie nasze stoiska, aby podyskutować o militariach i sprzęcie wykorzystywanym przez wojsko. Jednym z pojazdów, który zobaczycie  będzie honker. Wraz ze Śląską Fundacją Pasjonatów Techniki Militarnej “Garnizon Górnośląski” szykujemy dla Was liczne niespodzianki – w strefie militarnej pojawi się także transporter opancerzony SKOT.

Wolontariusze to niezastąpiona grupa przy organizacji każdego dużego wydarzenia. W sobotę, 26 września będzie z nami ekipa Wolontariusze Gwoździa. Wspólnie zadbamy, by Piknik był dla Was naprawdę świetnym wydarzeniem.

Zapraszamy do udziału w Pikniku Bezpieczeństwa.

 Zgodnie z regulaminem, zasłanianie nosa i ust będzie na terenie wydarzenia obowiązkowe.

źródło: UM Piekary Śląskie
źródło: Fundacja „GROT”/FB

Dodaj komentarz