Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego – 31 sierpnia kończy się możliwość oceny projektów przez Internautów.

Zarząd Województwa Śląskiego pod patronatem Marszałka organizuje coroczny konkurs „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego”.

Jego celem jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej oraz poprawa środowiska zamieszkania przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju poprzez nagradzanie najciekawszych realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną województwa śląskiego.

Każdego roku w konkursie nagradzane są najlepsze projekty zrealizowane na terenie województwa śląskiego w okresie minionego roku kalendarzowego. Prace zgłaszane do konkursu oceniane są przez Jury Konkursowe – członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej. Tradycją konkursu stało się głosowanie internetowe na stronach województwa śląskiego.

Wyniki konkursu są publikowane w folderach pokonkursowych, w mediach, prasie fachowej oraz na stronie internetowej Województwa Śląskiego. Są także prezentowane podczas innych imprez organizowanych przez Zarząd Województwa Śląskiego oraz środowisko architektów i urbanistów.

Terminarz konkursu wygląda następująco:

Ogłoszenie konkursukwiecień 2020
Składanie zgłoszeńdo 30 czerwca 2020 r.
Ocena prac1 sierpnia – 31 września 2020 r.
Ocena przez internautów1 – 31 sierpnia 2020 r.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród październik/listopad 2020 r.
Wystawa pokonkursowalistopad 2020 r

Także zapraszam do głosowania na stronach konkursu: https://npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2020

Mam nadzieję, że nie wygrają obiekty, które cechują się pokryciem całych połaci betonem, kostką brukową itp. Na Śląsku potrzebujemy zieleni (trawników, drzew, krzewów, parków) oraz wody. Wybór należy do Was!

Potrzebujemy ładnej i funkcjonalnej przestrzeni. Przestrzeni zapewniającej bezpieczeństwo, cień i chłód w lecie, bezpieczeństwo wieczorem i w nocy, przyjazność w zimie. Jest naprawdę dużo do zrobienia.

KAM

źródło: Urząd Marszałkowski w Katowicach

Dodaj komentarz