Konkurs dla mieszkańców inaugurujący obchody 120-lecia miasta Jaworzna

graf: Urząd Miejski w Jaworznie

Jaworzno sięgające korzeniami do czasów średniowiecza w przyszłym roku będzie obchodzić 120. rocznicę urodzin. Prawa miejskie otrzymało dokładnie 21 września 1901. Zarówno bogata historia miasta jak i okrągła rocznica jest okazją do wspólnego stworzenia okolicznościowego, kolekcjonerskiego banknotu, nawiązując do średniowiecznych przywilejów menniczych nadawanych miastom.

Jaworznicki okolicznościowy banknot będzie odwoływał się więc do historii i tej tradycji.

Tak bogata historia powinna stać się inspiracją dla uczestników konkursu w tworzeniu okolicznościowego banknotu, który będzie łączyć historię, współczesność, tradycję, a jednocześnie wpisze się w uroczyste obchody nadania praw miejskich naszemu miastu i będzie pamiątką tych obchodów. Praca nad banknotem będzie okazją dla uczniów szkół oraz dorosłych mieszkańców naszego miasta do lepszego poznania historii, ludzi, tradycji i legend związanych z Jaworznem.

Celem konkursu jest stworzenie projektu symbolu graficznego, rysunku okolicznościowego, który będzie jednym z elementów projektowanego banknotu. Mieszkańcy będą mogli zaproponować też nazwę banknotu. Szczegóły konkursu dostępne są w udostępnionym linku www.um.jaworzno.pl. Telefon kontaktowy (32) 61 81 895.

źródło: Urząd Miejski w Jaworznie

Dodaj komentarz