III Ogólnopolski Spływ Kajakowy Brynica 2020 „Szlakiem historycznych granic”

W sobotę 22 sierpnia, na terenie Piekar Śląskich, Wojkowic, Siemianowic Śląskich i Czeladzi, odbędzie się III Ogólnopolski Spływ Kajakowy Brynica 2020 „Szlakiem historycznych granic”, na który zaprasza Śląskie Stowarzyszenie Kajakowe Wiking. Patronat nad wydarzeniem objęła Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

Spływ kajakowy rzeką Brynicą to nowość turystyki kajakowej w aglomeracji Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Od 3 lat Wiking stara się promować spływy kajakowe na rzece. Brynica owiana jest wieloma stereotypami, które należy łamać. Przyjedź na spływ i przekonaj się, że dawna rzeka graniczna ma w sobie duży potencjał turystyczny. To dzięki Wam, Brynica może stać się, za kilka lat hitem turystycznym aglomeracji.   Płynąc kajakiem po Brynicy zobaczymy ciekawe krajobrazy. Ujrzymy działalność bobrów, które pojawiły się w rzece kilka lat temu. Woda płynie spokojnym nurtem, nie spotkasz tutaj przeszkód w postaci powalonych drzew. To czyni z Brynicy idealną rzekę dla każdego. Szerokie koryto, wysokie i zielone brzegi umilą czas w kajaku. Z jego pokładu ujrzycie licznie występujące ptactwo wodne, takie jak łabędzie, kaczki czy bociany.

Trudno się nie zgodzić – że spływ będzie, w dużej mierze, odbywał się granicą między Śląskiem a Zagłebiem – co będzie sprzyjało integracji.

KAM

Dodaj komentarz