Festiwal AVE MARIA – w tym roku on-line. Czeladź.

Jak informuje na swoich facebookowych stronach Urząd Miasta Czeladź – w tym roku Festiwal AVE MARIA odbędzie się w przestrzeni wirtualnej.

W piątek o godzinie 17.00 zapraszamy na Festiwal Ave Maria – Online. Transmisja video z wydarzenia odbędzie się tutaj, na naszym miejskim profilu w serwisie Facebook.

Ave Maria Online to wyjątkowy, około półgodzinny koncert, podczas którego zaśpiewa mieszkający w Czeladzi tenor – Grzegorz Biernacki – który na co dzień występuje w Operze Śląskiej. Akompaniować będzie mu Marzena Lampa.

Jak pisze dalej na swoim portalu Urząd Miasta:

Po zakończeniu transmisji koncert będzie dostępny w całości na naszym miejskim kanale w serwisie YouTube. Dzięki temu wydarzeniu, choć na chwilę będziemy mogli poczuć magię Festiwalu Ave Maria, który w tym roku nie może odbyć się w tradycyjnej formie. W ten sposób sprawimy, że choć Wy nie możecie przyjść na Festiwal Ave Maria, to Festiwal Ave Maria przyjdzie do waszych domów.

To będzie – jak na razie jeden koncert – czy będzie ich więcej – dowiemy się w najbliższym czasie.

Festiwal Ave Maria. to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Zagłębiu Dąbrowskim. Jego celem jest upowszechnianie muzyki klasycznej oraz zapewnienie melomanom najwyższego poziomu muzycznego.

Każdego roku Festival Ave Maria skupiał wiele gwiazd muzyki klasycznej, operowej. Do wielu obiektów, w których miały miejsce wydarzenia, biletów stępu nie można było dostać na kilka tygodni przed imprezą.

Waldemar Szymal

  • źródło: http://www.czeladz.pl/kultura/Festiwal_Ave_Maria, profil FB UM Czeladź

Dodaj komentarz