Dobre pieniądze dla uczniów za i na dobrą naukę… i sztukę.

fot: Urząd Marszałkowski w Opolu

Zarząd Województwa Opolskiego poinformował dzisiaj o zmianie i adaptacji do nowych warunków konkursów Marszałkowskie Talenty oraz Prymus Opolszczyzny.

Nagrody są przyznawane w dwóch kategoriach: w kategorii „wiedza” i w kategorii „sztuka”. W każdej z kategorii zarząd może przyznać do 30 nagród. Nagroda finansowa może wynieść do 2 500 złotych.

Jeśli chodzi o nabór wniosków do tych nagród, czekamy jeszcze na świadectwa uczniów, bo ważnym kryterium są tutaj wyniki w nauce. Musimy też nieco dopasować regulamin do dzisiejszych czasów, w których nie obywają się centralne rozgrywki olimpiad przedmiotowych, a do tej pory nagradzaliśmy m.in. laureatów olimpiad centralnych – informuje Monika Jurek, dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy UMWO. – Dlatego nabór wniosków ogłosimy pod koniec sierpnia i będziemy czekać na zgłoszenia we wrześniu,  a nie, jak bywało do tej pory, na początku wakacji – dodaje.

Wcześniej natomiast będzie konkurs „Marszałkowskie Talenty”, czyli konkurs stypendialny  dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Wicemarszałek Zbigniew Kubalańca informuje, że novum tegorocznej edycji jest to, że stypendia będą przyznawane na realizację konkretnego przedsięwzięcia.  – Stypendium będzie przyznawane w trzech kategoriach: na przedsięwzięcia związane z twórczością artystyczną, na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury oraz na przedsięwzięcia związane z opieką nad zabytkami – mówi wicemarszałek.

Cieszy ta informacja, że pomimo ciężkiej sytuacji, znajdują się środki dla osób pracowitych i wyróżnienie ich to wskazanie kierunku, w jakim należy podążać.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Opolu i w regulaminie:

https://www.opolskie.pl/wp-content/uploads/2020/06/MARSZALKOWSKIE-TALENTY-i-PRYMUS-OPOLSZCZYZNY.pdf

Janusz Perat

  • źródło: Urząd Marszałkowski w Opolu

Dodaj komentarz