21 czerwca, Katowice – Dąb: Odsłonięcie Tablicy upamiętniającej śląskich policjantów II Rzeczypospolitej Polskiej z Katowic-Dębu, ofiar Zbrodni Katyńskiej

21 czerwca 2020 r. w kościele pw. św. Jana i Pawła Męczenników w Katowicach, przy ul. Chorzowskiej 160, zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca śląskich policjantów II Rzeczypospolitej Polskiej z Katowic-Dębu, ofiary Zbrodni Katyńskiej.

„Policyjny znak pamięci” jest inicjatywą Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. w Katowicach, którą wsparły parafia w Katowicach-Dębie oraz Oddział IPN w Katowicach.
Tablica pamiątkowa została sfinansowana ze środków Oddziałowego Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Katowicach.

cygarek

• źródło: Instytut Pamięci Narodowej / Oddział Katowice