XVI procesja z relikwiami św. Faustyny ulicami Łodzi

W niedzielę, 4 października o godzinie 18.ej, w wigilię wspomnienia Św. Faustyny Kowalskiej, a od 2005 roku Patronki Łodzi, odbyła się w kościele pod jej wezwaniem na Placu Niepodległości uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich mieszkańców miasta.

We mszy świętej uczestniczyli m.in. abp Grzegorz Ryś, wojewoda łódzki Bocheński, wiceprezydent Miasta Łodzi, poseł Włodzimierz Tomaszewski, zaproszeni księża, poczty sztandarowe z kilku sąsiednich parafii. Gościem specjalnym uroczystości ku czci Świętej Faustyny był emerytowany abp krakowski kardynał Stanisław Dziwisz, który też przewodniczył Mszy Świętej. Arcybiskup nawiązał do związków Łodzi z Krakowem w aspekcie życia Świętej Faustyny.

Po mszy ulicami Łodzi, od kościoła Świętej Faustyny do łódzkiej Katedry, przeszła XVI już procesja z relikwiami Patronki łodzi. W czasie przemarszu ulicą Piotrkowską odśpiewano liczne modlitwy, które jeszcze kontynuowano już po wejściu do katedry łódzkiej.

Warto pamiętać, że w tym roku przypada setna rocznica powstania diecezji łódzkiej. Główne uroczystości związane z jubileuszem będą miały miejsce w grudniu tego roku.

Dodane do postu zdjęcie wykonałem w ostatnią niedzielę sierpnia 2005 roku na trasie procesji z relikwiami Świętej, z domu rodzinnego w Głogowcu (dzisiaj małe muzeum) do kościoła parafialnego w Świnicach Warckich, w którym została ochrzczona.

Procesja uwieczniona na zdjęciu poprzedziła o kilka tygodni wszystkie procesje z relikwiami świętej ulicami Łodzi.

Jan Szałowski

źródło – FB

Dodaj komentarz