Prymas Czech: „Nie ulegajmy epidemii strachu i tchórzostwa” – 30% albo L

W ramach obostrzeń ze strony rządu w związku z koronawirusem, Msze święte z ludem miały zostać zakazane w całych Czechach. Jak się okazało, kapłani stanęli do walki o możliwość odprawiania Liturgii z wiernymi. I wygrali.

– Po rozmowie z członkami Państwowej Rady Bezpieczeństwa kard. Dominik Duka oświadczył, że dozwolona jest Msza, w której uczestniczy mniej więcej do 10 osób zachowujących między sobą bezpieczny dystans. Prymas Czech zapewnił, że kościoły nadal pozostaną otwarte

– informuje Radio Watykańskie.

Przewodniczący czeskiego episkopatu w liście do wiernych w Czechach zaznaczył, że obecna sytuacja „jest próbą naszej wiary i egzaminem z chrześcijańskiej dojrzałości”.

Wspomniał także św. Katarzynę Sieneńską, która stawiła czoło epidemii dżumy w średniowieczu, która przetrzebiła populację Europy. Swoją odważną i heroiczną postawą zdołała przełamać lęk mieszkańców Sieny.

– Tego samego prymas Czech oczekuje od dzisiejszych chrześcijan. Apeluje, by nie ulegać epidemii strachu i tchórzostwa

– podaje vaticannews.va.

– Największą ochroną przed zachorowaniem jest odwaga, wytrwałość i cierpliwość

– napisał kard. Duka.

Zaznaczył również, że należy dostosowywać się do zaleceń władzy świeckiej w związku z koronawirusem z Chin oraz zachęca, by wierni „spieszyli z pomocą potrzebującym”.

Według mapy na stronie arcgis.com, w Czechach jest obecnie 461 aktywnych przypadków koronawirusa. Dotychczas nie ma żadnego przypadku śmiertelnego, trzy osoby ozdrowiały.

źródło: kontrrewolucja.net