Niezłomny bydgoski ksiądz prof.Kneblewski nie daje się zakneblować

Ks.prof. Roman Kneblewski: Nie daj z siebie zrobić hodowlanego brojlera! Bądź sobą, Polaku! Bądź orłem!

Przymusowo emerytowany w ubiegłym roku przez bydgoskiego biskupa Tyrawę wybitny polski kapłan ks.prof.Roman Kneblewski nie daje się zakneblować wirtualnej pandemii i związanej z nią cenzurze i zniewoleniu. Dosadnie to określił: koronaświrus i koronaciemnota. Nie można w dzisiejszych czasach w mediach swobodnie wyrażać swoich myśli i poglądów, bo cenzorzy czuwają. Na portalu księdza na YT „Tuba Cordis” znów wycięto kilka filmików, m.in. „Pandemia strachu i zniewolenia”.

Lewactwo robi reklamę księdzu cały czas atakując jego wypowiedzi i donoszą na niego, gdzie się tylko da. Ostatnio do Naczelnej Izby Lekarskiej, która zaraz oświadczyła, iż „Szerzenie takich niebezpiecznych poglądów może doprowadzić do tragicznych skutków”. Wystosowała nawet apel do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski „o reakcję na temat rozpowszechniania fake newsów nt koronawirusa przez księdza”. W odpowiedzi abp Gądecki zwrócił uwagę, że :

-wypowiedzi duchownego na temat koronawirusa są sprzeczne z aktualną wiedzą medyczną oraz danymi statystycznymi, a także że podważają wysiłki tysięcy lekarzy w Polsce.

-negowanie występowania pandemii oraz potrzeby ochrony przed wirusem narażają zdrowie i życie osób, które zaufają takiemu „irracjonalnemu przekazowi” oraz wszystkich, z którymi te osoby będą miały kontakt.

Ksiądz profesor w odpowiedzi na te różne pandemiczne oskarżenia o niewiedzę zacytował na TT mądrą sentencję nieznanego autora w sieci społecznościowej:

„Maseczki pełnią bardzo ważną funkcję. Taką samą funkcję jak kostiumy w filmie kostiumowym. Zwiększają realizm. Realizm potrzebny do wytworzenia klimatu wirusowej apokalipsy. Dzięki psychozie strachu ludzie będą bardziej podatni”.

opr. JUM

  • źródło: TT- Roman Adam Kneblewski; YT- Tuba Cordis;
  • Onet
  • GW
  • foto

Dodaj komentarz