Lublin oddał hołd Piotrowi Szczepanikowi. Nabożeństwo żałobne w katedrze

Pan Piotr Szczepanik nie zamarł na koronawirusa tylko na śmierć która czeka nas wszystkich i wszyscy umrzemy ale daj Boże abyśmy się spotkali w niebie ( a niebo nie jest z urzędu tylko z wypełniania przykazań)

Flaga miasta opuszczona do połowy masztu oraz utwór „Kochać” zagrany po miejskim hejnale z ratuszowego balkonu. Tak Lublin pożegnał zmarłego 20 sierpnia lubelskiego artystę Piotra Szczepanika. W archikatedrze lubelskiej odbyło się nabożeństwo żałobne.

Piosenkarz, gitarzysta, szczególnie popularny w latach 60., urodził się w Lublinie i przez ostatnie osiem lat życia często przebywał w tym mieście.

– Powrócił tu niejako po długiej rozłące. Tu leczył się w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, tu też odnalazł swój drugi dom – Dom na Podwalu, gdzie przez ten czas mieszkał i czuł się jak u siebie – przypomina ks. Mirosław Ładniak.

Dzisiaj o godz. 14 w archikatedrze lubelskiej będzie odprawione nabożeństwo żałobne.  Lublinianie będą mogli pożegnać zmarłego artystę. Na stronie katedry udostępniona zostanie transmisja online z nabożeństwa.

Ciało Piotra Szczepanika zostanie pochowane jeszcze dzisiaj o godz. 18 na Cmentarzu Powązkowskim (czwarta brama) w Warszawie.

Uprasza się wszystkich Volksdeutsche, Kapo,Milicję Obywatelską,ORMO, i Pożytecznych Idiotów

o nie donoszenie na tych ludzi którzy są normalni ale jakiś rząd nazwał ich psychicznymi bo nie noszą onuc na buziach .(przypis red.)

Pokój jego duszy.

Źródło:

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Dodaj komentarz