Z ostatniej chwili: obwodnica Częstochowy będzie otwarta na dzień przed Świętami Bożego Narodzenia

Jak podaje katowicki Oddział GDDKiA 23 grudnia 2019 roku będzie otwarta obwodnica Częstochowy!!!

Nie bez wyraźnej dumy i zadowolenia (a jest z czego) – po wielkich perypetiach Katowicki Oddział Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedział, że otwiera, od dawna oczekiwaną, autostradową obwodnicę Częstochowy.

Niewiele osób w to wierzyło, ale ciężka praca i olbrzymie zaangażowanie wszystkich stron biorących udział w realizacji 20-kilometrowego odcinka A1 pomiędzy węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Blachownia przyniosło zakładany efekt. W najbliższy poniedziałek,
23 grudnia
, kierowcy skorzystają z nowego odcinka A1, w tym również 4-kilometrowego fragmentu od węzła Częstochowa Blachownia do Częstochowa Południe.

oraz dalej w komunikacie:

Udostępnimy do ruchu trasę główną i zapewnimy pełną funkcjonalność węzłów Częstochowa Północ i Częstochowa Południe. To pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z miasta, zarówno pojazdów ciężarowych jak i osobowych. Węzły Częstochowa Blachownia i Częstochowa Jasna Góra udostępnimy dla ruchu w późniejszym terminie, po zakończeniu niezbędnych prac.

Różowa wstęga na zachód od Częstochowy to właśnie odcinek autostrady A1 który zostanie oddany do użytku 23 grudnia 2019r.

Informacja jest o tyle ważna, że nie tylko odciąży ruch samochodowy na DK 1 ale zrewolucjonuje transport z zachodniej części Górnego Śląska, Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Mieszkańcom Częstochowy i okolic umożliwi ekspresowy dojazd do lotniska Katowice – Pyrzowice.

Będzie jeszcze jedna korzyść dla mieszkańców Częstochowy – ominie ją tranzyt – który od teraz, będzie stopniowo przenosił się na autostradę A1.

Jednak należy podkreślić jedną rzecz – w tej chwili – póki jeszcze nie wszystkie prace zakończyły się, dopuszczenie do ruchu na drodze jest warunkowe, a to oznacza, że na drodze będą obowiązywały ograniczenia prędkości – do 80 km/h.

Kierowcom pozostaje życzyć SZEROKIEJ DROGI!

źródło: gddkia

Dodaj komentarz