Rzeszowski Plac Targowy zostaje otwarty. Podobnie w Przemyślu. W Tarnobrzegu miejskie targowiska zamknięto 14 marca

O tym, że warto unikać miejsc, w których skupia się sporo osób wiemy już od jakiegoś czasu. Na takie miejsca uwagę zwracają mieszkańcy Rzeszowa. – Na targowisku przy ul. Targowej pełno ludzi na zakupach, bez zachowania jakichkolwiek środków zaleconych przez GIS – twierdzi mieszkaniec Rzeszowa.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał zalecenia dla osób, które pracują i robią codzienne zakupy na bazarach. Sanepidowskie rekomendacje dotyczą stosowania w rygorystyczny sposób wymagań higienicznych.

22 marca Miejska Administracja Targowisk i Parkingów ze względów bezpieczeństwa zdecydowała się odwołać targ przy ulicy Dworaka. Co tydzień gromadziło się tam kilka tysięcy osób. Przy ul. Targowej dzień po ogłoszeniu stanu epidemicznego zamknięto Hale Targową. Otwarte pozostały jedynie małe stragany na zewnątrz, na których odbywa się znikomy handel.

– Robienie zakupów na powietrzu jest o wiele bezpieczniejsze niż w zamkniętych przestrzeniach sklepowych. Na straganach trwa handel, ale warto zaznaczyć, że jest on bardzo ograniczony. Ponadto sklepy spożywcze zgodnie z przepisami mogą być otwarte, więc dlaczego targowiska mają być zamknięte – zaznacza Jerzy Tabin.

Za: Nowiny24

Dodaj komentarz