Uwaga na podrabiane nawozy!

Uwaga na podrabiane nawozy. To ważna informacja dla rolników, którzy rozpoczynają właśnie zakupy przed nowym sezonem. M.in. w internecie pojawiły ogłoszenia i nawozy tańsze niż oferowane przez producentów. Można stracić pieniądze, ale także plony.

Na pierwszy rzut oka – nawóz jak każdy inny. Ale oszuści bezprawnie używają nazw handlowych produktów m.in. Grupy Azoty. Sprzedają nawozy w bardzo atrakcyjnych cenach, fałszując przy tym dokumenty sprzedaży.

Tak zwany nawozowy proceder trwa. Tańsze i podrabiane nawozy trafiają do sprzedaży zwłaszcza teraz, kiedy rolnicy ruszyli na zakupy. Rolnicy mogą stracić naprawdę sporo bo podrabiane nawozy, produkowane – właściwie nie wiadomo gdzie, to nawet o 1/3 niższe plony. Czyli pieniądze właściwie wyrzucone w błoto. Jak nie dać się oszukać? Rolnicy powinni być ostrożni, choć w tym roku i tak wydadzą mniej pieniędzy na nawozy.

Kilka lat temu, policjanci z Lublina rozbili zorganizowaną grupę przestępczą handlującą podrabianymi nawozami. Na polski rynek oszuści wprowadzili ponad 1000 ton podrobionego nawozu. Uwaga, bo w tym roku już pojawiają się kolejni oszuści.

Źródłó: TVP3 Lublin

Dodaj komentarz