STOP pożarom traw – akcja

Nawet kilkadziesiąt pożarów traw i ściernisk gaszą każdego dnia pomorscy strażacy – czytamy w portalu radiogdansk.pl (https://radiogdansk.pl/wiadomosci/ item/108863-strazacy-walcza-z-pozarami-traw-i-sciernisk-to-nawet-kilkadziesiat-przypadkow-dziennie?fbclid=IwAR1qyROdLy3GhO5TSEPX0KFO_2UQiNoUSJUBCg7MhIlgvduUf tRJqJ17UdY ).

Jak czytamy w portalu: „Statystyki pokazują, że do większości pożarów dochodzi z winy człowieka. W Polsce od połowy marca trwa kampania „Stop pożarom traw”.
– Pamiętajmy, że nie warto ryzykować. W skutek jednej, nieodpowiedzialnej decyzji można bardzo łatwo stracić życie albo cały jego dorobek – apeluje starszy kapitan Karina Stankowska z pomorskiej straży pożarnej.

W zeszłym roku na ponad 150 tysięcy pożarów w Polsce – ponad 50 tysięcy było pożarami traw i nieużytków rolnych. W ich wyniku zginęło dziesięć osób, a 140 odniosło obrażenia. Straty wyceniono na 41 milionów złotych. Doszło też do 9 tysięcy pożarów lasów. Te przyniosły siedem ofiar, a 31 osób odniosło obrażenia.

Oprac. ŁC

Obraz Steve Buissinne z Pixabay