Protest Konfederacji w Goleniowie przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt

NIE dla zakazu hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnego, TAK dla przepisów dotyczących odpowiedniego traktowania zwierząt i restrykcyjnego ich przestrzegania.           

Przed siedzibą PiS w Goleniowie odbyła się 7 października akcja protestacyjna zorganizowana przez Konfederację, w której niestety jak donosi portal goleniow.naszemiasto.pl nie wzięli  udziału sami zainteresowani, czyli lokalni rolnicy i hodowcy.       

Przeciwnicy ustawy o ochronie zwierząt na stronie www.5przeciwrolnikom.pl zbierają podpisy pod petycją do prezydenta RP aby powstrzymał legalizację tej ustawy paradoksalnie nie zmieniającej wcale sytuacji zwierząt ale wymierzonej przeciwko polskim rolnikom i całej krajowej gospodarce.               

Główne przesłanie petycji, którą podpisało już ok. 25 tysięcy osób jest pytanie czy politykom na pewno chodzi o zwierzęta?!            
Jej autorzy podkreślają, że wejście w życie znowelizowanej ustawy to śmierć polskiego sektora rolno-spożywczego na rynku światowym i upadek wielu rodzimych gospodarstw rolnych, a hodowla zwierząt futerkowych oraz chów i ubój drobiu i wołowiny do celów religijnych będą dalej możliwe, tylko … nie w Polsce, która w tej chwili jest pod tym względem liderem zarówno na europejskim jak i światowym rynku.       

Czyżby znowu chodziło w zawoalowany sposób o wykoszenie z rynku polskich producentów?!            
Według biorącej udział w demonstracji Bogusławy Krause cieszą się już na tę ustawę nasi konkurenci z Danii, Ukrainy i Rumunii, do których przeniesie się branża futerkowa. W petycji podnoszona jest też sprawa niebagatelna dla kosztów utylizacji produktów ubocznych przetwórstwa mleczarskiego, mięsnego i rybnego, która dotąd odbywała się naturalnie właśnie na fermach zwierząt futerkowych i dotyczy aż ponad 700 tysięcy ton odpadów rocznie! Po legalizacji ustawy polscy hodowcy stracą, za to zarobią niemieckie firmy utylizacyjne.                  

Za absurdalny uważają autorzy petycji również projekt zwiększenia uprawnień organizacjom prozwierzęcym, które bez odpowiednich kompetencji miałyby kontrolować gospodarstwa rolne i odbierać zwierzęta według własnego widzimisię.  

Protest lokalnych struktur Konfederacji, to apel do prezydenta Dudy aby wypełnił złożone rolnikom przedwyborcze obietnice walki o polskie rolnictwo i zapobiegł całkowitemu zniszczeniu branży futrzarskiej oraz likwidacji producentów drobiu i wołowiny. Prezydent będzie miał niezły dylemat za kim się opowiedzieć – za projektem rekomendowanym przez PiS czy za obywatelami, tym bardziej, że głosowało na niego ponad 80 proc. polskich rolników.            

Opracowanie BC 
Źródło:     https://goleniow.naszemiasto.pl/bedzie-protest-pod-siedziba-pis-w-goleniowie-konfederacja/ar/c1-7931095

https://www.5przeciwrolnikom.pl/

https://goleniow.naszemiasto.pl/w-osemke-przeciwko-piatce-konfederacja-protestowala-w/ar/c1-7933385

Obraz succo z Pixabay

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz