Nowe okno na świat dla polskiej żywności – budowa nowoczesnego terminalu multimodalnego w Łodzi

W Łodzi powstanie nowoczesny terminal przeznaczony do obsługi transportu żywności. To pierwsza inwestycja spółki Contargo Hatrans Łódź łączącej doświadczenie łódzkiej firmy Hatrans Logistics oferującej usługi logistyczne w Europie i Chinach oraz działającej na terenie całej Europy spółki Contargo. Terminal zostanie włączony do sieci 24 terminali grupy Contargo znajdujących się na terenie Europy Zachodniej. Będzie to 25 terminal grupy, pierwszy w Europie Wschodniej.

Terminal dedykowany będzie eksportowi żywności, w szczególności pochodzącej od przetwórców z regionu. Będzie pierwszym obiektem mającym możliwość pełnej obsługi chłodniczej. Spodziewamy się też skorzystać z ostatnich zmian w rosyjskim prawodawstwie celnym, dotyczących przewozów tranzytowych żywności przez terytorium tego państwa.

Centrum logistyczne zawsze staje się ważnym punktem na mapie terenów inwestycyjnych. Tak samo będzie i tym razem. Terminal intermodalny może przyczynić się do ożywienia i dalszego rozwoju życia gospodarczego na terenie Teofilowa Przemysłowego oraz przyczyni się do powstawania nowych ośrodków produkcyjno-usługowych wzdłuż budowanej właśnie trasy S-14.Wielu inwestorów uzależnia bowiem lokalizację swoich zakładów od sprawnej infrastruktury logistycznej.

„Powstanie w Łodzi nowoczesnego terminalu multimodalnego oznacza nie tylko usprawnienie procesów inwestycyjnych, ale również szeroką promocję regionu łódzkiego. Dlatego jak najszybsze uruchomienie tej inwestycji powinno być również priorytetem dla władz samorządowych Łodzi i regionu łódzkiego. Aby tak się stało Contargo Hantras Łódź chce skorzystać z przeznaczonej na ten cel unijnej dotacji. Finansowe wsparcie pozwoli spółce na zastosowanie najnowocześniejszych technologii, czyniąc terminal jednym z najbardziej ekologicznych w Europie” – mówi Włodzimierz Tomaszewski, poseł na Sejm RP z Łodzi.

„W związku z planowaną budową terminala multimodalnego wystąpiliśmy z wnioskiem o dofinansowanie ze środków unijnych, w konkursie organizowanym przez Departament Regionalnego Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi pt. Transport Multimodalny. Wsparcie jakie możemy uzyskać z tego programu pozwoli na zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań ekologicznych, na co spółka kładzie szczególny nacisk” – podsumowuje Żaklina Kaczmarek.

źródło: centrumprasowe.pap.pl

fot. Contargo Hatrans Łódź

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz