Mieszkańcy Karska sprzeciwiają się rozbudowie fermy

Karsko, to malownicza turystyczna wieś położona nad jeziorem. Odkąd kilka lat temu zlikwidowano tam budzącą wielkie protesty lokalnej społeczności fermę norek w związku z zagrożeniem epidemiologicznym i skażenia wody i gleby, mieszkańcom żyło się spokojnie. Do czasu.      

Od dwóch lat znowu wizja fermy norek prześladuje mieszkańców Karska. W 2018 roku Firma Farm Equipment International wystąpiła do gminy o sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i lokalizację nowej fermy na terenie pobliskiego Parzeńska. Teraz zamierza ją rozbudować.        

Na nic zdały się protesty podparte faktami, że lokalizacja fermy w otulinie Barlinecko – Gorzowskiego Parku Krajobrazowego, sąsiadującego z Obszarem Chronionego Krajobrazu C Barlinek jest niebezpieczna dla środowiska. Ani listy otwarte w tej sprawie podpisane przez 384 mieszkańców sołectwa Parzeńsko i Karska oraz 138 z miejscowości Łubianka, korzystającej z ujęcia wody pitnej w Karsku.      

Na podstawie gs24.pl
https://gs24.pl/po-kilku-latach-spokoju-mieszkancy-znow-podejmuja-walke-o-spokoj-mieszkancy-walcza-o-powstrzymanie-rozbudowy-fermy-norek/ar/c1-14848843

Oprac. BC

Obraz Shutterbug75 z Pixabay

Dodaj komentarz