Do 28 marca rolnicy województwa lubuskiego mogą składać wnioski o restrukturyzację gospodarstw po ASF – mogą zmienić profil działalności

 

Do 28 marca rolnicy województwa lubuskiego mogą składać wnioski o restrukturyzację gospodarstw po ASF. Dotacje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na zmianę zakresu działalności skierowane są głównie do tzw. małych rolników z terenów zaatakowanych przez afrykański pomór świń, którzy chcą zrezygnować z hodowli trzody chlewnej.      

Pomoc państwa w ramach restrukturyzacji gospodarstw, rolnicy będą mogli wykorzystać na zakup maszyn i urządzeń potrzebnych do zmiany profilu działalności. Projekt dofinansowania przewiduje wsparcie producentów rolnych w dwóch ratach po 60 tys. zł.       

Wnioski o przyznanie dotacji można składać osobiście w biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz elektronicznie poprzez stronę internetową www.armr.gov.pl .     

Na podstawie gorzow.tvp.plhttps://gorzow.tvp.pl/46951985/agencja-przyznaje-dotacje-na-restrukturyzacje-gospodarstw-po-asf

Oprac. BC

Obraz Michael Strobel z Pixabay

Dodaj komentarz