Ponad 800 rolników oszukanych na ponad 24 mln zł. Spotkanie w Sztynwagu

4 lutego w Sztynwagu odbyło się spotkanie z rolnikami, którego tematem było przedstawienie sytuacji ponad 800 rolników, którzy nie otrzymali zapłaty za sprzedane zboże firmie Grupa Producentów Rolnych Ziarno Sp. z o.o. w Cichoradzu.

Zaległości tej firmy wobec rolników to kwota ponad 24 mln zł. Organizatorem spotkania była Hanna Kołodziej jedna z poszkodowanych rolników.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Chełmno Krzysztof Wypij, Wójt Gminy Stolno Jerzy Rabeszko, Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Mariusz Gorzowski przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes Kujawsko Pomorskiej Izby Rolnej Tadeusz Wyrzykowski, Posłowie na Sejm RP Tomasz Szymański oraz Mariusz Kałużny, przedstawiciel prokuratury okręgowej w Toruniu oraz przedstawiciel policji. Na sali był również obecny radny Paweł Napolski.

Ze strony spółki Ziarno obecny był jego pełnomocnik, Prezes Stefan Kowalski oraz jego córka, która pracuje w tej firmie.

Rolnicy domagają się pomocy rządowej oraz szybkiego zwrotu swoich pieniędzy. Zwrócili się również do parlamentarzystów, aby Sejm przygotował takie rozwiązania na przyszłość, aby nie dochodziło do takich sytuacji.

Źródło: grudziadz365.pl

Dodaj komentarz