„PIĄTKA DLA ZWIERZĄT” UDERZENIEM W CAŁE ROLNICTWO

Rolnicy są krytyczni wobec „Piątki dla zwierząt”. Projekt uderza nie tylko w hodowców zwierząt na futra, ale w wiele innych branż rolniczych. Swój sprzeciw rolnicy wyrazili przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej. Stamtąd wyruszyli przed Sejm, gdzie kontynuowali protest.

– Kaczyński, zdrajca wsi, Kaczyński zdrajca wsi – skandowali przedstawiciele różnych branż rolniczych przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.

Rolnicy sprzeciwiają się procedowanej w Sejmie „Piątce dla zwierząt”. To projekt ustawy autorstwa PiS, który zdaniem hodowców i rolników jest uderzeniem w całe rolnictwo. [czytaj więcej]

– My jako rolnicy czujemy się oszukani, bo jesteśmy oszukani. PiS dzięki rolnikom wygrało wybory na wsi – mówił hodowca norek Szczepan Wójcik.

– Czyli eksportu ok. 40 proc. eksportu mięsa drobiowego i około 30 proc. eksportu polskiej wołowiny. To są gigantyczne straty. To jest około 9 mld zł tylko z tytułu samego eksportu rocznie – powiedział Jacek Podgórski, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej.

– Podcinamy nogi polskiej gospodarce, polskiemu rolnictwu, a konkretnie polskiemu przetwórstwu mięsnemu, a wspomagamy przetwórstwo krajów ościennych. Taki stan nazwałbym zamachem na polskie rolnictwo i polski przemysł mięsny – wskazał Łukasz Karmowski.

– W ciągu 2 dni będzie uchwalona ustawa, która zamknie jedną z ważniejszych gałęzi produkcji – produkcję mięsną, bardzo niskimi pobudkami, znowu ideologicznymi, że te zwierzątka cierpią – podkreślił Jarosław Sachajko, poseł PSL-Kukiz’15.

– My bronimy Polski. Śmiano się z nas, że jesteśmy hamulcowym w Unii Europejskiej, a pokazaliśmy, że jesteśmy najlepsi. I to komuś dzisiaj przeszkadza – mówił Wiktor Szmulewicz.

– Planowane są protesty na przyszły tydzień w Warszawie (…). Będziemy motywować wszystkich polityków, którzy będą chcieli to odrzucić – wskazał Michał Kołodziejczak.

Rolników wspiera także minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. W sprawie „Piątki dla zwierząt” wystosował list do polityków PiS, w którym ostrzega o poważnych konsekwencjach dla partii rządzącej.

  • Za: TV Trwam News
  • https://www.radiomaryja.pl/informacje/piatka-dla-zwierzat-uderzeniem-w-cale-rolnictwo/
  • foto

Dodaj komentarz