Cywilna Odwaga=PREZYDENT D. TRUMP OGŁOSIŁ 22. STYCZNIA NARODOWYM DNIEM ŚWIĘTOŚCI LUDZKIEGO ŻYCIA W STANACH ZJEDNOCZONYCH

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił 22. stycznia Narodowym Dniem Świętości Ludzkiego Życia. „Tego dnia świętujemy cud ludzkiej egzystencji i odnawiamy nasze postanowienie budowania kultury życia, w której każdy człowiek w każdym wieku jest chroniony, ceniony i kochany” – czytamy na stronie Białego Domu.

Decyzja przywódcy Stanów Zjednoczonych nawiązuje do wyroku Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych sprzed 50 lat, który uchylił stanowe przepisy zakazujące tzw. aborcji.

Donald Trump wskazał, że wyrok ten spowodował śmierć ponad 50 milionów niewinnych ludzi.

Prezydent USA podkreślił w swojej decyzji, że każde życie ludzkie jest darem dla świata. Każdy człowiek, urodzony czy nienarodzony, młody czy stary, zdrowy czy chory, jest stworzony na święty obraz Boga – podkreślił Donald Trump.

NASCBNNEWS.COMWyświetlanie ponad 30 artykułów

„Każdy człowiek jest stworzony na święty obraz Boga”: Prezydent Trump ogłasza Narodowy Dzień Świętości Życia Ludzkiego

01-18-2021CBN News

trumpsigns

Po raz pierwszy od prawie 50 lat obrońcy życia nie zgromadzą się na corocznym marszu dla życia w Waszyngtonie. Zamiast tego, ze względu na obawy związane z pandemią i kwestiami bezpieczeństwa wokół Kapitolu, organizatorzy chcą, aby uczestnicy zostali w domu i wirtualnie uczestniczyli . Wydarzenie odbędzie się w piątek 29 stycznia.

W międzyczasie prezydent Donald Trump wydał proklamację, ogłaszając w piątek 22 stycznia „Narodowym Dniem Świętości Życia Ludzkiego”.

Organizacja pro-life Operation Rescue przyznała prezydentowi tytuł osoby roku 2020, mówiąc:  

„Nagroda Malachi jest przyznawana corocznie przez Operację Ratunek w celu uznania osób, które poświęcają się na rzecz ochrony przed narodzin. … podczas administracji prezydenta Trumpa zrobił więcej, aby chronić życie nienarodzone niż jakikolwiek inny prezydent w USA. historia.”
 

NARODOWY DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA LUDZKIEGO 2021

– OGŁOSZENIE PREZYDENTA STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI –

– DONALD J. TRUMP –

Każde ludzkie życie jest darem dla świata. Każdy człowiek, urodzony czy nienarodzony, młody czy stary, zdrowy czy chory, jest stworzony na święty obraz Boga. Wszechmocny Stwórca daje każdemu człowiekowi wyjątkowe talenty, piękne sny i wspaniały cel. W Narodowym Dniu Świętości Ludzkiego Życia świętujemy cud ludzkiej egzystencji i odnawiamy nasze postanowienie budowania kultury życia, w której każdy człowiek w każdym wieku jest chroniony, ceniony i ceniony.

W tym miesiącu mija prawie 50 lat od decyzji Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w sprawie Roe przeciwko Wade. To niezgodne z konstytucją orzeczenie uchyliło stanowe przepisy zakazujące aborcji i spowodowało śmierć ponad 50 milionów niewinnych ludzi. Ale silne matki, odważni studenci i niesamowici członkowie społeczności oraz ludzie wiary przewodzą potężnemu ruchowi, który ma obudzić sumienie Ameryki i przywrócić wiarę, że każde życie jest warte szacunku, ochrony i troski. Z powodu oddania niezliczonych pionierów pro-life wezwanie każdego człowieka do uznania świętości życia rozbrzmiewa w Ameryce głośniej niż kiedykolwiek wcześniej. W ciągu ostatniej dekady wskaźnik aborcji stale spadał, a obecnie ponad trzech na czterech Amerykanów popiera ograniczenia aborcji.

Od pierwszego dnia urzędowania podejmuję historyczne działania mające na celu ochronę życia niewinnych ludzi w kraju i za granicą. Przywróciłem i wzmocniłem politykę meksykańską prezydenta Ronalda Reagana, wydałem przełomową zasadę ochrony życia, aby regulować wykorzystanie funduszy podatników z tytułu dziesiątego, i podjąłem działania w celu ochrony praw sumienia lekarzy, pielęgniarek i organizacji takich jak Little Sisters of the Poor. . Moja administracja chroniła kluczową rolę adopcji opartej na wierze. W ONZ wyjaśniłem, że globalni biurokraci nie mają żadnego interesu w atakowaniu suwerenności narodów, które chronią niewinne życie. Zaledwie kilka miesięcy temu nasz naród dołączył do 32 innych krajów, podpisując Deklarację Konsensusu Genewskiego, która wzmacnia globalne wysiłki na rzecz zapewnienia kobietom lepszej opieki zdrowotnej, ochrony całego życia ludzkiego i wzmocnienia rodzin.

*** Ponieważ Big Tech  cenzuruje  media, których nie lubią, i wyłącza  różne  platformy wolności słowa, pamiętaj, aby zapisać się na  e  –  maile CBN News i aplikację CBN News,  aby mieć pewność, że będziesz otrzymywać wiadomości z chrześcijańskiej perspektywy. ***

Przywrócenie kultury szacunku dla świętości życia jako narodu ma fundamentalne znaczenie dla rozwiązania najpilniejszych problemów naszego kraju. Kiedy każda osoba jest traktowana jak ukochane dziecko Boże, jednostki mogą osiągnąć swój pełny potencjał, społeczności będą się rozwijać, a Ameryka stanie się miejscem jeszcze większej nadziei i wolności. Dlatego moim ogromnym przywilejem było bycie pierwszym prezydentem w historii, który wziął udział w Marszu dla Życia i to motywuje moje działania mające na celu poprawę systemu adopcji i opieki zastępczej w naszym kraju, zapewnienie większych funduszy na badania nad zespołem Downa i rozwój zdrowia usługi dla samotnych matek. W ciągu ostatnich 4 lat powołałem ponad 200 sędziów federalnych, którzy stosują zapisaną Konstytucję, w tym trzech sędziów Sądu Najwyższego – Neila Gorsucha, Bretta Kavanaugha i Amy Coney Barrett. Zwiększyłam również ulgę podatkową na dzieci, aby matki były wspierane finansowo, gdy podejmują się szlachetnego zadania wychowania silnych i zdrowych dzieci. Niedawno podpisałem rozporządzenie wykonawcze w sprawie ochrony wrażliwych noworodków i niemowląt, które bronią prawdy, że każde nowo narodzone dziecko ma takie same prawa jak wszystkie inne osoby do otrzymywania opieki ratującej życie.

Stany Zjednoczone to wspaniały przykład praw człowieka na świecie. Jednak niektórzy w Waszyngtonie walczą o utrzymanie Stanów Zjednoczonych wśród nielicznych narodów – w tym Korei Północnej i Chin – które zezwalają na aborcje elekcyjne po 20 tygodniach. Dołączam do niezliczonych osób, które uważają, że jest to moralnie i fundamentalnie złe, a dzisiaj ponawiam apel do Kongresu o przyjęcie przepisów zakazujących późnej aborcji.

 Od samego początku moja administracja była zaangażowana w podnoszenie poziomu życia każdego Amerykanina, a zaczyna się to od ochrony praw najbardziej wrażliwych w naszym społeczeństwie – nienarodzonych. W Narodowym Dniu Świętości Życia Człowieka obiecujemy, że nadal będziemy przemawiać w imieniu tych, którzy nie mają głosu. Ślubujemy celebrować i wspierać każdą bohaterską matkę, która wybiera życie. Postanawiamy bronić życia każdego niewinnego i nienarodzonego dziecka, z którego każde może wnieść niewiarygodną miłość, radość, piękno i łaskę do naszego Narodu i całego świata.

 W ZWIĄZKU Z TYM JA, DONALD J. TRUMP, Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, na mocy upoważnienia nadanego mi przez Konstytucję i prawo Stanów Zjednoczonych, niniejszym ogłaszam 22 stycznia 2021 r. Dzień życia człowieka. Dziś wzywam Kongres, aby przyłączył się do mnie w ochronie i obronie godności każdego życia ludzkiego, także tych, które jeszcze się nie narodziły. Wzywam Amerykanów do dalszego opiekowania się kobietami w nieoczekiwanych ciążach oraz do wspierania adopcji i opieki zastępczej w bardziej znaczący sposób, aby każde dziecko mogło mieć kochający dom. I na koniec proszę każdego obywatela tego wielkiego Narodu, aby wysłuchał dźwięku ciszy wywołanego przez stracone pokolenie, a potem podniósł głos w imieniu wszystkich, których dotyczy aborcja, zarówno widzianych, jak i niewidzialnych.

  NA DOWÓD CZEGO niniejszym podałem rękę siedemnastego stycznia roku Pańskiego dwa tysiące dwudziestego pierwszego roku, a niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki dwustu czterdziestego piątego roku.
 
                            – DONALD J. TRUMP

W ocenie filozofa, wykładowcy akademickiego prof. Piotra Jaroszyńskiego, to niezwykła inicjatywa prezydenta USA, który chce przywrócić kulturę życia w Ameryce.

– Donald Trump – czytamy – wzywa Kongres, aby połączył się z nim, broniąc i respektując godność każdego ludzkiego życia, również włączając w to tych, którzy są nienarodzeni. Wzywa naród amerykański, aby troszczył się o kobiety, które są niespodziewanie „przy nadziei” i aby adopcja pomogła dzieciom osamotnionym, osieroconym odnaleźć kochający dom. I wreszcie – to brzmi bardzo mocno – prosi „każdego obywatela tego wielkiego narodu”, aby wsłuchał się w ciszę spowodowaną utratą jednego pokolenia i następnie, by wzniosły się głosy w stronę tych, którzy zostali dotknięci aborcją, zarówno widzialną, jak i niewidzialną – mówi prof. Piotr Jaroszyński.

Narodowy Dzień Świętości Życia w USA po raz pierwszy wprowadził jeszcze prezydent Ronald Reagan w 1984 r. i tradycja była podtrzymywana aż do prezydentury Baracka Obamy. Donald Trump powrócił do niej.

Za: RIRM

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz