Apel Przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Poczty Polskiej

Bogumił Nowicki, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Poczty-Polskiej, zaapelował do związkowców o głosowanie w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę. Co jest istotne, przypomina w apelu o tym, co działo się z Pocztą Polską za czasów rządów PO. Jednocześnie zwraca uwagę na sytuację Poczty po nieprzeprowadzonych wyborach w maju br. A i tak opcja głosowania na Andrzeja Dudę jest jedyną bezpieczną dla przedsiębiorstwa zatrudniającego 80 tys. pracowników.

Koleżanki i Koledzy
o sprawach pocztowych napiszę w sobotę, dzisiaj poruszę sprawę istotną dla nas wszystkich, istotną dla całego polskiego społeczeństwa, nie tylko dla Pracowników PP.
Mamy przed sobą w najbliższą niedzielę wybory prezydenckie. Nie przyjmowaliśmy w tej sprawie żadnego oficjalnego stanowiska związkowego, zatem wyrażam opinię, jaką pozyskałem z luźnych rozmów w gronie prezydium KM, ale zarazem jest to moja opinia osobista, do której mam pełne przekonanie i proszę czytelników naszej strony o zapoznanie się z nią.

Zachęcam wszystkich do głosowania na Andrzeja Dudę.
Nie wymaga to szerszego omówienia, bo pamiętamy co wyprawiała z Pocztą Polską PO. Zamienienie przedsiębiorstwa państwowego w spółkę, podniesienie kosztów zarządzania i kosztów kredytów, masowa redukcja zatrudnienia i zwolnienia grupowe, nieprzemyślane likwidowanie urzędów, centralizacja służby doręczeń, wypowiedzenie dwóch układów zbiorowych, absurdalne wydawanie setek milionów na równie absurdalne szkolenia, brak podwyżek płacy przez lata, kontrakty naruszające interes Firmy, a w końcu strategiczny plan na likwidację Poczty, przez rozbicie jej na kilkadziesiąt spółek. Ten ostatni pomysł szczęśliwie nie został zrealizowany.

Dobra współpraca między Rządem, a Prezydentem daje szanse na dobre zmiany w PP, mieliśmy jej przykład przy planie na głosowanie korespondencyjne w maju. Realizacja tego planu przyniosłaby Poczcie setki milionów złotych przychodu, a pracownikom dziesiątki milionów zysku. Niestety, ten plan został storpedowany przez PO, a twarzą walki z Pocztą Polską stał się pan marszałek Senatu, profesor Grodzki. Gwoli sprawiedliwości nie zapominajmy też o panu Jarosławie Gowinie, który wrogość do PP przejawiał jeszcze jako członek PO.
A teraz niepozytywnie. Nie wierzę w wygraną w wyborach pana Rafała Trzaskowskiego, bo wierzę w rozsądek Polaków.
Nie chcę wypowiadać się o warszawskiej prezydenturze, to domena, użyję tradycyjnego określenia, warszawiaków. Wobec tego przypomnę, to co wiem z własnego doświadczenia, pan Trzaskowski był nie tak dawno, bo przed 6 laty, ministrem stosownym do spraw Poczty Polskiej. Napiszę krótko, to był najgorszy minister z jakim się zetknąłem w trakcie mojej misji związkowej, nie zrobił ani jednej dobrej rzeczy dla PP. Bóg miał nas w opiece, że jego następcą został Andrzej Halicki, jedyny dobry minister w rządach PO. To właśnie w tym czasie wszystkie związki zawodowe działające w Poczcie Polskiej wspólnie zorganizowały w październiku 2014 roku blisko 10 tys. manifestację w obronie naszej firmy. Tekst złożonej wówczas petycji również publikuje.

Zatem nie tylko ludzi „Solidarności”, ale wszystkich pracowników PP w ich interesie zachęcam do głosowania 12 lipca na Andrzeja Dudę. Ponowny wybór Prezydenta gwarantuje dobrą współpracę między Rządem a Prezydentem i uchroni nas przed przesileniem politycznym w naszej Ojczyźnie, które mile widziane jest tylko przez siły antypolskie.

Bogumił Nowicki

Kraków, 08 lipca 2020 r.

Nic dziwnego, że taki apel. Czasy rządów Platformy Obywatelskiej to czasy „zwijania” państwa, niejasnych dealów – a dla samej poczty likwidowania placówek, przygotowywania do sprzedaży, być może innemu operatorowi czyli Deutche Post.

Strapa

  • źródło: http://www.solidarnosc-poczta.pl

Dodaj komentarz