Nie daj się zabić!!! Bądź widoczny na drodze!!! (video)

Komenda Wojewódzka Policji w Opolu opublikowała dzisiaj zatrważający film przesłany przez jednego z kierowców

Tylko w tym roku na Opolszczyźnie, w 85 wypadkach z udziałem pieszych, 13 z nich zginęło. Zadbajcie więc o własne bezpieczeństwo. Bądźcie widoczni, rozważni i zapobiegliwi. Z kolei, jako kierowcy, zwracajcie szczególną uwagę na wszystkich pieszych.

Wypadki z udziałem pieszych niejednokrotnie mają drastyczne skutki. Niechronionych uczestników ruchu drogowego nie chroni karoseria, pasy ani poduszki powietrzne. W zderzeniu z samochodem są więc bez szans.

W tym roku doszło już do 85 wypadków z udziałem pieszych, gdzie śmierć poniosło 13 osób, a rannych zostało 75 z nich. Brali oni również udział w ponad 140 kolizjach. Do najczęstszych błędów pieszych, należą m.in. nieostrożne wejście na jezdnię, wchodzenie na jezdnię zza zaparkowanego pojazdu, przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz chodzenie niewłaściwą stroną jezdni. Dodatkowo, policjanci ujawnili ponad 280 wykroczeń dotyczących niekorzystania z odblasków poza terenem zabudowanym po zmroku. W mijającym roku, funkcjonariusze interweniowali ponad 4 000 razy w związku z wykroczeniami popełnianymi przez pieszych.

Pełny materiał na stronach Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu
http://www.opolska.policja.gov.pl/op/aktualnosci/17766,Badz-widoczny-i-bezpieczny-nos-odblaski.html

Dodaj komentarz