Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 738: Początek roku

Nowy rok to nowe wyzwania dla Demokracji w Polsce i na świecie. Już na samym początku pierwszego miesiąca walki o demokrację, w Iranie upomniały się Stany Zjednoczone. Ostatecznie jednak w konsekwencji odpalenia irańskich rakiet wybuchł pokój.

Z kolei przywódca Związku Radzieckiego Vladimir Putin oskarżył Polskę o wywołanie II Wojny Światowej. Niestety wypowiedź ta nie przysłużyła się polskiej Demokracji bo zapomniał dodać, że całkowitą odpowiedzialność ponosi Kaczyński. Na szczęście na straży ludowej prawdy stoi nieulękła Marszałkini tow. Kidawa-Błońska, która w szczerych prostych słowach opisała prawdziwe oblicze Kaczora-dyktatora: „Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zależy na świecie, na Europie, jemu zależy tylko na Polsce„.

Słowa te spotkały się z pełnym poparciem i zrozumieniem ludu pracującego miast i WSI. Równie duży entuzjazm postępowo-demokratycznych mas robotniczych wzbudziła wypowiedź Mariana Turskiego, który w swoim przemówieniu podczas uroczystości w Oświęcimiu zaapelował, by nie być obojętnym. Niestety jego słowa zostały podle wykorzystane przez prolajferskich podżegaczy wojennych, którzy używają ich do obrony konstytucyjnego prawa ochrony życia.

Na szczęście każdy chłop, każdy robotnik i każdy inteligent wie dobrze, że to nie konstytucja definiuje życie, lecz postępowi etycy tacy jak profesora Środa i profesor Hartman. Styczeń to również ważne wydarzenia partyjne. Przede wszystkim wybory kierownictwa Platformy. Oto aktyw partyjny zebrany na kolejnym plenum Partii niemal jednogłośnie wybrał pierwszego sekretarza. Został nim tow. Borys Budka. Nic w tym dziwnego, bo głosował na niego sam tow. Donald Tusk. Możliwe więc, że to tow. Budka podejmie się heroicznego zadania przygotowania Platformy na powrót z Europy Niegasnącego Słońca Peru. Wówczas to spełni się świeckie proroctwo zapisana w dziecięcej rymowance: „Palec pod Budkę bo za minutkę zamykam Budkę”. By żyło się lepiej!

MinPrawdy w tworzeniu nowych komunikatów na uchodźstwie można wspierać przelewając dowolną kwotę na konto resortowej fundacji:

Fundacja Tradycji Miast i WSI 16 1090 1740 0000 0001 2088 2593 (BZ WBK) Tytułem: dar na cele statutowe MinPrawdy Petrudolary można wpłacać przez PayPal:

fundacjatradycji@gmail.com http://fundacjatradycji.pl/?page_id=13 Kryptowaluty: STEEM: @minprawdy BTC: 39JtiqnYPi6Lwd5hJcDKajYXkHKdq3Gcwb BCC: 3DznsVVupgfURgayTPbQEMZoYmsyM4jmuR LTC: LM9VKmqJGhAq9kbuhpqUvzar8CZdwRxnVW ETH: 0xf9682b6234312a27d90fb32b577c2221c8a1a585

Dodaj komentarz