Rodzina jest celem zabiegów „nowej lewicy” będącej autorką konwencji stambulskiej. Z prof. Grzegorzem Kucharczykiem w PR24 rozmawia Michał Rachoń (audio)

Pojęcie płci społeczno-kulturowej to nic innego jak czysta ideologia, która zmierza do dekonstrukcji, wywrócenia i zniszczenia tradycyjnego, zdroworozsądkowego rozumienia płci, że jest kobieta i mężczyzna, mąż i żona

– powiedział historyk, prof. Grzegorz Kucharczyk.

Ministerstwo Sprawiedliwości skierowało do resortu rodziny wniosek o podjęcie prac nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej.

Prof. Kucharczyk: to konstrukt ideologiczny

Resort tłumaczy, że występuje z wnioskiem, ponieważ „w dokumencie zostały wprowadzone szkodliwe rozwiązania ideologiczne”. Jednym z nich – jak pisze w wydanym komunikacie Ministerstwo Sprawiedliwości – „jest pojęcie tak zwanej płci społeczno-kulturowej w opozycji do płci biologicznej”.

– Pojęcie płci społeczno-kulturowej to konstrukt ideologiczny, czyli pojęcie wywodzące się wprost z ideologii tzw. nowej lewicy, czyli pokolenia ’68 wychowanego na neomarksizmie szkoły frankfurckiej

– wyjaśnił prof. Grzegorz Kucharczyk.

„Mamy do czynienia z odrzuceniem prawa naturalnego”

Jego zdaniem pojęcie płci społeczno-kulturowej „to nic innego jak czysta ideologia, która zmierza do dekonstrukcji, wywrócenia i zniszczenia tradycyjnego, zdroworozsądkowego rozumienia płci – że jest kobieta i mężczyzna, mąż i żona”.

– Mamy do czynienia z odrzuceniem nie tylko cywilizacji chrześcijańskiej, ale w ogóle z odrzuceniem prawa naturalnego, które obejmuje podział na dwie płcie, na rolę męża i żony, ukierunkowanie na posiadanie potomstwa

– wskazał.

Odnosząc się do konwencji stambulskiej, gość Michała Rachonia podkreślił, że mówimy w jej przypadku nie tyle o zwalczaniu przemocy wobec kobiet, a konwencji „przemocowej wobec rodziny”.

– Jej autorzy uważają raczej, że rodzina to źródło wyzysku i walki między mężczyzną a kobietą, która w tej walce zawsze przegrywa

– zaznaczył.

„Rozpad rodziny najistotniejszą przyczyną przemocy wobec kobiet”

Dodał, że mamy do czynienia ze zręcznym zabiegiem propagandowym, gdyż wszystkich przeciwników konwencji stambulskiej ustawia się w roli ludzi posługujących się w relacjach z kobietami przemocą.

– Najistotniejszą przyczyną przemocy wobec kobiet jest rozpad rodziny, rozumianej jako trwały związek kobiety i mężczyzny ukierunkowany na prokreację. To właśnie rodzina jest celem zabiegów nowej lewicy, która jest autorką konwencji stambulskiej – stwierdził historyk.

Audycja: „Temat dnia/Gość PR24”
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk
Data emisji: 28.07.2020
Godzina emisji: 09.40

Foto: pch24.pl

Get involved!

Comments

No comments yet