W Szczecinie naukowcy opracowali baton, który zastąpi jeden posiłek dziennie

Szczecińscy dietetycy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego zdobyli brązowy medal na Międzynarodowych Targach Wynalazków Medycznych w Bangkoku. Międzynarodowe wyróżnienie otrzymali za opracowanie formuły prebiotycznego  wysokobłonnikowego batona, który zastąpi jeden posiłek dziennie, dostarczając do organizmu błonnik regulujący pracę jelit i poziom cholesterolu oraz pomoże redukować masę ciała, stłuszczenie wątroby i oczyszczać organizm z toksyn. 

Receptura batonu, którego działanie zostało przetestowane na kilkunastu osobach jest tajna. Dobrą wiadomością dla wszystkich mających kłopoty z wagą ciała oraz problemy jelitowe i wątrobowo-żółciowe jest dalekie zaawansowanie prac nad wprowadzeniem produktu na rynek. Zakład Biochemii i Żywienia Człowieka poszukiwał do współpracy przy opracowaniu technologii produkcji i przygotowaniu próbnej serii produktu oraz wprowadzaniu na rynek produktów będących wynikiem badan naukowych, producenta regionalnego. 

Naukowcy najbardziej w regionie docenili jakość wyrobów bezglutenowych Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego Tast w Szczecinie. Pomiędzy PUM a firmą Tast, produkującą żywność pro-zdrowotną zostało już podpisane porozumienie o współpracy, otwierające PUM na relacje w obszarze nie tylko naukowym, ale również społecznym, biznesowym i gospodarczym. Studenci szczecińskiej uczelni w ramach porozumienia wezmą udział w pracach badawczych jak i procesie produkcyjnym. 

Na podstawie szczecin.tvp.plpum.edu.pl
Obraz mojzagrebinfo z pixabay.com

Oprac. BC, red. GC


Dodaj komentarz