„TAK DLA RODZINY, NIE DLA GENDER” – DO SEJMU TRAFIŁ PROJEKT WYPOWIEDZENIA TZW. KONWENCJI STAMBULSKIEJ

Do parlamentu trafił projekt ustawy ws. wypowiedzenia ideologicznej konwencji stambulskiej, pod którym swój podpis złożyło 150 tys. Polaków. Autorzy projektu chcą, by szkodliwy dokument został zastąpiony wolną od ideologii Konwencją o Prawach Rodziny.

Tzw. konwencja stambulska to dokument, który miał rzekomo chronić ofiary przemocy domowej. W praktyce to jeden wielki manifest ideologiczny.

– Konwencja stambulska jest dokumentem o skrajnie ideologicznym charakterze, dokumentem w całości integralnie opartym na perspektywie gender, której celem jest podważenie podstawowych struktur naszego społeczeństwa. Konwencja w sposób instrumentalny podchodzi do kwestii przemocy wobec kobiet, wykorzystując ten niezwykle ważny temat, żeby narzucić poszczególnym państwom niebezpieczną, ideologiczną perspektywę – mówi Karolina Pawłowska z Instytutu Ordo Iuris.

zkodliwe zapisy dokumentu dostrzegły m.in. Węgry i Słowacja, odmawiając jego ratyfikacji. Teraz przyszedł czas na Polskę. Stąd projekt ustawy autorstwa Instytutu Ordo Iuris i obywatelskiej inicjatywy „Tak dla rodziny, nie dla gender”, wzywający polski rząd do wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej

Alternatywą jest Konwencja o Prawach Rodziny, jaka znalazła się w projekcie, który w poniedziałek trafił do Sejmu.

– To będzie ważna chwila prawdy dla parlamentarzystów. Każdy z nich będzie musiał przed swoim sumieniem opowiedzieć się za podstawowymi wartościami naszej cywilizacji lub przeciwko nim – zauważa dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Zarządu Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Pod projektem swój podpis złożyło 150 tys. obywateli.

– Podpisy świadczą o tym, że w sposób nienarażający nikogo, nie obrażający nikogo, tysiące Polaków pokazało, że w Polsce jest silna opinia publiczna stojąca na straży praw rodziny i wspierająca prawa rodziny – zaznacza Marek Jurek, pełnomocnik Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender”.

Autorzy projektu wskazują, że tylko dobrze funkcjonująca rodzina, oparta na prawdziwych wartościach, jest najbardziej optymalnym środowiskiem rozwoju każdego człowieka. I to właśnie ona w najlepszy sposób chroni przed przemocą.


Nowe narzędzia rozwiązywania problemu przemocy daje także ustawa antyprzemocowa.

TV Trwam News

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz