Śluby online w Poznaniu

Organizacja ślubu w czasie pandemii nie jest łatwym zadaniem. Rządowe obostrzenia związane z liczbą gości mogą utrudnić dzielnie się tym ważnym momentem z bliskimi. Rozwiązaniem jest bezpłatna usługa transmisji uroczystości oferowana przez Miasto Poznań.

Galeria zdjęć przedstawia Salę Ślubów w Wadze Miejskiej. - grafika artykułu
Śluby online w Poznaniu.

Według obowiązujących przepisów w ceremonii ślubnej wziąć udział może jedynie para młoda, świadkowie oraz ewentualnie fotograf. Aby umożliwić rodzinie i przyjaciołom nowożeńców udział w tym wydarzeniu Miasto zapewnia transmisje online z Sali Ślubów w Wadze Miejskiej. Streaming jest bezpłatny, a niepubliczny link do transmisji para młoda może przekazać swoimi bliskim.

Aby skorzystać z usługi, należy posiadać ustaloną datę zawarcia związku małżeńskiego, zaakceptować regulamin oraz złożyć stosowny wniosek na 7 dni przed planowaną uroczystością. Link do transmisji zostanie przesłany nowożeńcom na podany we wniosku adres mailowy. 

Obecnie pracownicy urzędu kontaktują się telefonicznie z osobami, które będą zawierać związek małżeński w najbliższych tygodniach. Informują ich o możliwości skorzystania z usługi. Z kolei osoby, które dopiero będą załatwiały formalności związane ze ślubem, otrzymają wszystkie niezbędne informacje podczas wizyty w urzędzie. 

Pierwsze transmisje odbyły się w sobotę, 15 maja. Z usługi skorzystało do tej pory 7 par.

Szczegółowe informacje o formalnościach związanych z zawarciem związku małżeńskiego można znaleźć w BIP.

JZ

źródło: komunikat UM Poznań; https://www.poznan.pl/mim/info/news/sluby-online-w-poznaniu,164294.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz