Petycja i kontrpetycja w sprawie wykładowcy Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jakuba Steliny

Wojna polsko-polska przyjmuje z każdym dniem coraz bardziej przerażający i nieoczekiwany wymiar. Do grona wściekłych kobiet dołączają wściekli studenci, którzy zamierzają usuwać z uczelni wykładowców z wielkim dorobkiem tylko dlatego, że mają odmienne od nich zdanie.            

Jak donosi portal gdansk.tvp.pl w internecie krąży petycja w sprawie usunięcia wykładowcy Uniwersytetu Gdańskiego, sędziego Trybunału Konstytucyjnego, prof. Jakuba Steliny z listy pracowników Uniwersytetu Gdańskiego. Przedtem jedna ze studentek UG zamieściła w sieci filmik z wykładu zdalnego prowadzonego przez profesora z prawa pracy, podczas, którego nawiązała do wyroku TK i zaapelowała do wykładowcy o  rezygnację z pełnionej na uczelni funkcji.            

Twórcy petycji skierowanej do p.o. rektora uczelni, dziekana Wydziału Prawa i Administracji oraz samego prof. Steliny powołują się na działalność publiczną wykładowcy wymierzoną przeciwko szeroko rozumianej demokracji oraz godności i wolności człowieka, która według nich jest sprzeczna z misją jaką ma do spełnienia uczelnia publiczna.             
Pełna treść petycji na stronie:     
https://www.petycjeonline.com/petycja_o_usunicie_prof_dr_hab_jakuba_steliny_z_listy_pracownikow_uniwersytetu_gdaskiego

W obronie wykładowcy natychmiast zawiązała się w internecie grupa studentów, którzy w przygotowanej przez siebie kontrpetycji ujęli się nie tylko za prof. Steliną ale również opowiedzieli się za ,,tolerancją, pluralizmem i wolnością przekonań w przestrzeni akademickiej”. Co ciekawe wielu z nich nie popiera decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.                 

Upatrują wielkie niebezpieczeństwo w nietolerancji wobec wykładowców uczelni o innym światopoglądzie czy poglądach prawnych i politycznych oraz potępiają karygodny zamysł usunięcia z uczelni kompetentnego wykładowcy z powodu subiektywnej oceny jego działań publicznych, tym bardziej, że według nich atakowany prof. Stelina nigdy nie pozwalał sobie na mieszanie pracy naukowej i dydaktycznej z własnymi poglądami politycznymi.             
Pełna treść petycji na stronie:       
https://www.petycjeonline.com/petycja_w_obronie_prof_dr_hab_jakuba_steliny_oraz_wolnoci_przekona_pracownikow_naukowych

Co na to sam zainteresowany, rzecznik UG oraz pomorski poseł Kacper Płażyński na stronie:         
https://gdansk.tvp.pl/50562889/studenci-ug-chca-odwolania-prof-jakuba-steliny

Opracowanie BC 
Źródło:      

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz