Bydgoszcz. 3 mln zł z Unii na przebudowę Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Uzależnień BORPA

komunikat UM opublikowany 2020-11-04

Ośrodek BORPA opiekujący się osobami potrzebującymi wsparcia zostanie przebudowany i wyremontowany. Dzięki wysokiej dotacji unijnej możliwe będzie doposażenie placówki w niezbędne komputery i sprzęty elektroniczne.

W obecnej bazie lokalowej, znajdującej się przy ul. Śliwińskiego prowadzone są  m.in. zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz rodziców. BORPA oferuje także szkolenia i zajęcia warsztatowe dla instytucji, placówek oświatowo-wychowawczych oraz studentów. W ośrodku prowadzone są także terapie uzależnień.  
 
Pozyskane 3 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa kujawsko-pomorskiego pozwolą na remont i przebudowę znacznej części obiektu oraz jego doposażenie na potrzeby działalności BORPY.
 
W ramach przebudowy zaplanowano wymianę okien i drzwi, podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami, posadzek oraz instalacji. Dodatkowo zamontowana zostanie klimatyzacja, monitoring oraz fotowoltaika. Odświeżona zostanie także zewnętrzna elewacja oraz pomieszczenia wewnątrz budynku.
 
Teren zostanie także estetycznie zagospodarowany, pojawią się rośliny ozdobne w donicach. Zamontowane zostaną urządzenia do rekreacji:  kosz do gry w koszykówkę, dwie ławki 4 stanowiskowa siłownia zewnętrzna.
 
Doposażenie budynku obejmie zakup komputerów, tablic interaktywnych, telewizora i innych sprzętów elektronicznych. Wszystkie podjęte działania mają na celu zwiększenie dostępu do usług społecznych dla mieszkańców Bydgoszczy.
 
Całkowita wartość tego zadania to 3,5 mln złotych.

  • źródło: bydgoszcz.pl
  • http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/3-mln-zl-z-unii-na-przebudowe-osrodka-rehabilitac/
https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz