O lubelskim RKW informacja na portalu wpolityce.pl

O lubelskim stowarzyszeniu RKW-RKW. Tu spotykają się ludzie trzech pokoleń, którym nie jest obojętny los Ojczyzny

opublikowano: 7 lipca 2015, 6:42
aktualizacja: 7 lipca 2015, 6:46
Wszystko zaczęło się wiosną tego roku w Klubie Inteligencji Katolickiej. Zaczęliśmy od szkoleń dla członków obwodowych komisji. Z czasem dołączyli do nas ludzie zachęceni apelami Ruchu Kontroli Wyborów.
Nasze wyjątkowe szczęście polegało na tym, że do grona dołączyli ludzie bardzo oddani SPRAWIE i, co ważniejsze, niebywale sprawni organizacyjnie, a także – co równie ważne – gotowi poświęcić wiele swojego czasu i środków finansowych potrzebnych do realizacji zadań, które sami sobie wyznaczyliśmy!

Jedna z naszych koleżanek spędziła wiele godzin przygotowując specjalnie na ten cel znakomitą aplikację, dzięki kpnie sporządziła profesjonalny raport zawierający najważniejsze dane e dotyczące  wszystkich komisji obwodowych.
Znalazły się też osoby, które obmyśliły cały system pozyskiwania danych z wszystkich komisji obwodowych, ktoś inny stawił się z własnym profesjonalnym sprzętem fotograficznym, dzięki któremu zostały sporządzone kopie protokołów obwodowych komisji. Nie mieliśmy żadnego problemu z rozdzielaniem zadań – chętni sami podejmowali się ich realizacji! Starsi porównywali atmosferę pracy do okresu Solidarności.
25 maja, o godz. 5.20 dysponowaliśmy wynikiem wyborów z WSZYSTKICH 208 komisji wyborczych z całego Lublina!. Takiego sukcesu osiągnięto w żadnym regionie w Polsce.
Tej aktywności i zaangażowania nie wolno było zmarnować. Gdy w końcu czerwca tego roku, decyzją przytłaczającej większości koordynatorów RKW z całej Polski, powstało w Częstochowie Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów-Ruch Kontroli Władzy natychmiast przystąpiliśmy do utworzenia tego Stowarzyszenia w Lublinie uznając, że nada ono podejmowanym działaniom formę organizacyjną, tym samym bardziej skuteczną. Lubelskie RKW skupia najbardziej aktywnych, zaangażowanych i twórczych ludzi. Tu spotykają się ludzie trzech pokoleń, od „rocznika przedwojennego” po tegorocznych maturzystów, którym nie jest obojętny los Ojczyzny.
Najważniejszym celem na najbliższy okres jest dobre przygotowanie jak największej liczby członków komisji wyborczych do przeprowadzenia referendum i zbliżających się jesiennych wyborów parlamentarnych, zebranie wyników ich opracowanie i upublicznienie. Mając doświadczenie w tej pracy wierzymy, że powtórzymy nasz sukces z I i II tury wyborów prezydenckich.
Zwracamy się do wszystkich, którym zależy na uczciwych wyborach i przyszłości lepszej Polski o zgłaszanie się do udziału w szkoleniach.
Łatwo nas znaleźć: rkwlubelskie.info
Sławomir Węgrzyn – koordynator powiatowy St. RKW.
tel. – 502-206-734,
e-mail: lubelskierkw@gmail.com
Dorota Wrona – koordynator okręgowy powiatu lubelskiego St. RKW.

autor: Zdaniem Czytelników

Opinie, komentarze i analizy nadesłane przez naszych Czytelników