Żółto-Niebieski Mikołaj wspiera chore dzieci w Gdyni

Podczas 15 akcji pt. „Żółto-Niebieski Mikołaj” kibice Arki Gdynia zebrali dary dla dzieci o wartości ponad 60 tysięcy złotych – poinformował portal gdynia.naszemiasto.pl (https://gdynia.naszemiasto.pl/dary-o-wartosci-az-60-tysiecy-zlotych-zebrane-zostaly-przez/ar/c1-7508647). Jak każdego roku w akcję zaangażowali się członkowie Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki, a wraz z nimi piłkarze, rugbiści, młodzież trenująca w klubie, lokalni przedsiębiorcy oraz, jak napisano w portalu: „fani przebywający na emigracji”.

Hasłem przewodnim zakończonej właśnie akcji była zbiórka mleka dla Hospicjum. Fani przynosili kartony tego produktu na mecze z Pogonią Szczecin 30 listopada i Zagłębiem Lubin 13 grudnia. Jak informuje portal: „Do przekazywania jedzenia dla podopiecznych Hospicjum zachęcali m.in. wychowanek Arki i jeden z jej liderów na boisku Michał Nalepa, były prezes klubu Wojciech Pertkiewicz oraz wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk.” Oprócz mleka i gotowych obiadów do Hospicjum trafiło także 147 opakowań rękawiczek, 25 kompletów pościeli, czajniki elektryczne, blender, kuchenka mikrofalowa, pralka oraz ciśnieniomierz.

Oprócz Hospicjum dary od kibiców gdyńskiego klubu trafiło także do: Domu Dziecka w Tczewie, Środowiskowego Domu Samopomocy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gdyni oraz do podopiecznych Fundacji Kreatywni. Ci ostatni otrzymali: projektor multimedialny, dwa tablety, lodówkę oraz konsolę do gier komputerowych. Poza tym dzieci w szpitalach w Gdyni, Pucku i Wejherowie otrzymały od kibiców 300 świątecznych paczek.

Pieniądze na zakup darów zbierano na stadionie Arki Gdynia, podczas aukcji w Internecie oraz podczas 8 edycji koncertu „Żółto-Niebieskie Granie” w klubie Bukszpryt przy Uniwersytecie Morskim w Gdyni z udziałem zespołów muzycznych z Pomorza.

Fot. Arkowcy