Zielonogórska drukarnia odmawia wydrukowania ulotek z treściami anty-LGBT


Narodowcy na swoim oficjalnym Twitterze poinformowali o incydencie jaki mieli z organizacją druku przygotowanej ulotki zawierającej wypunktowane absurdy tęczowej ,,ideologii”.           

Działacze Obozu Narodowo-Radykalnego jako kontrę do tego jak śmiało i agresywnie poczynają sobie ostatnio środowiska LGBT w kraju, w ramach nowego projektu stworzyli ulotkę informacyjną ,,STOP absurdom”, w której zebrali wszystkie niebezpieczeństwa ruchu LGBT.                  

Jakież było zdziwienie Narodowców kiedy zielonogórska drukarnia internetowa Wydrukuj.to, do której zwrócili się o wydrukowanie przygotowanych materiałów odmówiła wykonania zlecenia, motywując to zasadami moralnymi:              


„Nie drukujemy materiałów zawierających treści dyskryminujące, nawołujące do przemocy lub niezgodne z prawem”.            

Jak czytamy w portalu zielonagora.naszemiasto.pl: zielonogórska drukarnia internetowa Wydrukujemy.to jest jednym z profili działania firmy Dalej Razem ,,przedsiębiorstwa społecznego, które powstało z myślą o wspieraniu osób z autyzmem. By pokazać, że mogą one i chcą pracować”.            

Prezes firmy Dalej Razem, Mateusz Andrysiak twierdzi, że sytuacja odmówienia wykonania zlecenia ze względu na wymowę treści do druku nie jest wcale wyjątkowa, a wcześniejsze przypadki dotyczyły zarówno spraw światopoglądowych, religijnych jak i politycznych, ale do tej pory nie zdarzyło się aby zleceniodawcy to upublicznili:               

– (…) jeżeli uznajemy, że treści, zawarte na materiałach, które mamy drukować, nawołują do dyskryminacji jakichś grup, do przemocy czy też nienawiści, wtedy klient otrzymuje taki komunikat. Sytuacja różni się od analogicznych tym, że teraz klient zdecydował się to upublicznić. Natomiast do tej pory już kilka zleceniodawców taki komunikat od nas dostało.               

Na odmowie skorzystała oczywiście drukarnia konkurencyjna, która nie miała podobnych dylematów dotyczących treści ulotki, a Narodowcy mimo perturbacji z organizacją jej druku zapewnili na Twitterze swoich zwolenników i przeciwników tęczowej rewolucji, że w działaniach informacyjnych nie spoczną:           
„Będziemy przestrzegać przed ideologią lgbt w różny sposób, czy się to komuś podoba czy nie”.            

A jeszcze całkiem nie tak dawno mieliśmy do czynienia z bardzo głośną sytuacją odwrotną, kiedy to drukarnia w Łodzi odmówiła tęczowym aktywistom wydrukowania materiałów pro-LGBT z powodu konfliktu wartości. Sprawa zakończyła się w sądzie. Wtedy w obronie skazanego za odmowę wykonania usługi drukarza, z powodu odmiennej orientacji seksualnej klientów, interweniował sam minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.      

To dzięki jego zabiegom przepisy prawa na podstawie, których sąd ukarał drukarza zostały zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego i uznane za niezgodne z ustawą, a sąd uznał prawo drukarza do odmówienia wykonania usługi. Ciekawe czy minister zareaguje również tym razem? I kogo poprze, czy też … drukarza?!                            

Opracowanie BC 
Na podstawie finanse.wp.pl,  zielonagora.naszemiasto.plhttps://finanse.wp.pl/narodowcy-chcieli-drukowac-ulotki-anty-lgbt-drukarnia-odmowila-6547646111500928a

https://zielonagora.naszemiasto.pl/nie-wydrukowali-ulotek-anty-lgbt-stworzonych-przez/ar/c1-7870251
Obraz Kurious z Pixabay 

Kategorie

3 komentarze do wpisu „Zielonogórska drukarnia odmawia wydrukowania ulotek z treściami anty-LGBT”

Dodaj komentarz