Zielone światło dla rozbudowy szpitala Świętego Jana Pawła II w Elblągu

Aż dziesięć firm wystartowało w przetargu na rozbudowę i modernizację Szpitala Miejskiego Świętego Jana Pawła II. Wiele wskazuje na to, że inwestycja dojdzie do skutku, bo ceny niektórych ofert mieszczą się w limitach określonych przez szpital.

W poniedziałek 20 lipca w Szpitalu Miejskim odbyło się otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę i modernizację placówki. Postępowanie obejmuje dwa zadania: budowę bloku operacyjnego z centralną sterylizatornią i zapleczem jako nowego skrzydła szpitala przy ul. Komeńskiego oraz modernizację oddziałów: pediatrycznego, chirurgii dziecięcej, rehabilitacji kardiologicznej i psychiatrycznego.

W przetargu wystartowało aż 10 firm m.in. z Warszawy, Gdańska, Sopotu, Poznania i Elbląga, każda z nich udzieliła 36 miesięcy gwarancji na wykonane prace.

Najtańszą ofertę na budowę bloku operacyjnego złożyły firmy: Kamaro z Gdańska – 24 mln 950 tys. zł, Przembud Gdańsk (25 mln 811 tys. zł) i Hochtief Polska z Warszawy (27 mln 592 tys. zł). Najdroższą – Mostostal Warszawa – 39 mln 232 tys. zł.

Modernizację oddziałów najtaniej wyceniły: firma Kamaro (15 mln 906 tys. zł), Zakład Ogólnobudowlany Tomasz Klecha z Elbląga (17 mln 144 tys. zł) i Hochtief Polska (18 mln 732 tys. zł). Najdrożej – PBO Pedbud z Gutkowa – 20 mln 273 tys. zł

  • Źródło: portel.pl
  • Foto: Łukasz Węglewski/Radio Olsztyn

Dodaj komentarz